Eňa poprvé pod hodinu

Ruský olympionik Jevgenij Dratcev je za sedmnáct let prvním cizincem, který během plavecké Ceny Krnovska vyhrál závod na pět kilometrů. Krnovským závodem každoročně vrcholí Český pohár dálkových plavců. A sjíždí se na něj česká špička i elitní plavci ze zahraničí. „Ale na to, až nějaký cizinec vyhraje, jsme čekali dlouho,“ usmál se Ivan Smolka z pořádající TJ Krnov. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se udržela tradice, že vyhrává domácí plavec, ale Dratcev ukázal, že je světová třída. Matěj Kozubek se však nedal, zajel si tady vynikající osobák, byl to velmi pěkný závod.“Dratcev měl čas 54:05,30 minuty, druhý Matěj Kozubek z Bohemians Praha 54:11,80, třetí Vít Ingeduld v čase 54:58,20 minuty. Pod hodinu se dostalo devět plavců. Z žen dvě, vítězná Silvie Rybářová z Komety Brno měla čas 59:07,40 a druhá Lenka Štěrbová, vítězka Českého poháru, 59:26,80.
krnov-ena-2 Eňa dosud zaplavala nejlépe v krnovské pětadvacítce v roce 2013 (1:00:34). Od loňského roku, co by studentka Lékařské fakulty v Praze, trénuje s plavci Bohemians Praha a trénink ji jde, jak se zdá, k duhu. Už na plaveckých závodech v Plzni překvapila nejen sama sebe a zaplavala výborné časy. Nejen speciální sázka (nebudu komentovat), ale především chuť a kvalitní trénink, vedl letos k pokoření času jedné hodiny! 🙂
Na startu byli i další naši plavci, kteří už tak úspěšní nebyli, přesto stojí za zmínku i jejich výsledky. V kategorii mužů doplaval na 10.místě Dan Čaban 1:00:25,7, patnáctý doplaval Josef Jurica v čase 1:02:20,9, na 22.místě skončil Aleš Rucký (1:15:10,5), o tři místa za ním doplaval Josef Knotek (1:22:50,7) a pole startujících uzavřel jeho bratr Jan (1:30:48,9).
vysledky-krnov

Na hodnocení celé sezóny v dálkovém plavání si ještě musíme počkat, ale za zmínku stojí :
– kategorie družstev – 2.místo
– kategorie mužů – Dan Čaban – 5.místo
– kategorie žen – Lenka Štěrbová – 1.místo, Pavla Avramová – 4.místo
– starší žactvo – Petr Bareš – 3.místo
A něco málo ze statistiky – klub vybojoval 9 073,2 bodů, na vítěze (Kometu Brno) jsme ztratili 2898,9 bodu a třetí Bohemku jsme porazili o 25,2 bodu… Na úspěchu se podílelo 23 plavců (u Komety to bylo 50 plavců, u Bohemky 43 plavců), celkový počet startů byl 136 (Kometa 183, Bohemians 176) a naplavali jsme 1024 km (Kometa 1218, Bohemians 1051).