Dvanáctka pro Plzeň

Od pátku do neděle bude 50-ti metrový bazén hostit Letní mistrovství ČR dorostu. Sítem kvalifikace nakonec prošlo 350 plavců ze 67 oddílů. Náš klub bude reprezentovat 12 plavců, kteří se představí v 59 individuálních startech. Čtveřice chlapců si vyzkouší štafetu na 4×100 PZ, děvčat se probojovalo celkem osm a tak i ony obsadí, vyjma štafety 4x200VZ, všechny zbylé štafety.
Do Plzně neodjíždíme jen pro čárku za účast, ale podle přihlášek věříme, ža naši plavci zaútočí i na některou ze sady medailí. V kategorii mladšího dorostu (roč. 2000 – 2001) budeme spoléhat na formu znakaře Jana Čejky. Juniorský reprezentant má už splněné limity i pro příští rok a tak může jít do všech svých startů „s čistou hlavou“. Naopak o limity se bude pokoušet další junior Vojislav Štěrba, který však jistotu zopakování letošního zařazení do juniorské reprezentace ještě nemá. Dalším mladším dorostencem bude Lukáš Balcar, kategorii starších pak zastupuje Pepa Jurica.
V kategorii mladších dorostenek budeme mít hned dvě želízka v ohni. Polohovkářka Adéla Vavřinová, která stejně jako Honza má splněný limit do juniorské reprezentace pro příští rok, bude usilovat ještě o jeden limit. Káťa Burianová se chce prosadit především na kratších tratích a stejně jako Vojko, by ráda splnila limit do juniorské kategorie. Kačka Avramová (2001) je prvním rokem v této věkové kategorii a i ona bude usilovat o limit do SCM II., stejně jako jají o rok starší kamarádka Hanka Fousková. Druhá čtyřka plavkyň nás bude reprezentovat v kategorii starších (roč. 1998 – 1999), z nichž největší naděje na zisk některé z medailí má Míša Štěrbová (obhajuje ji na 200 M ze zimy), která by i ráda splnila limit do SCM I. Ten už má splněný Adéla Teclová a i ta bude obhajovat bronzovou medaili na 400 VZ. Letos má však skvělou formu a bez šancí nebude ani na tratích 100 a 200m. Znakařka Anča Šádková, která tak mile překvapila na LM ČR dorostu v Pardubicích, by ráda na něj navázala. Co nejlepší umístění ve finále bude pro ni maximem. Poslední „v řadě“ je dálkařka Pavla Avramová, která už medaile z Letního šampionátu v dálkovém plavání na 5 a 10 km má, a i v Plzni v bazénu by se chtěla prosadit co nejvýše.
Kolik medailí nakonec z plzeňské bazénové vody vylovíme budeme s jistotou vědět v neděli večer! 🙂