Druhý český dorostenecký rekord!

13 medailí si pověsili na krk naši plavci i ve třetím soutěžním dni. A tak před posledním dnem se sbírka rozrostla na 39 medailí, což je součet medailí ze zimy 2017 a z léta 2018…
5 perel do náhrdelníku:
– po 16 letech padl český dorostenecký rekord a zasloužila se o něj Lída Štěpánková
– druhé double pro Honzu Čejku tentokrát na 200 Z
– prsařky na 100 m znovu obsadily stupně vítězů
– 10 medaili vylovila Áďa Vavřinová z plzeňského bazénu
– Adam Klásek a Matouš Rejman byli devátým a desátým plavcem našeho klubu, kteří získali medaili

A jak šel dnešní den?

start Honzy

50 Z Shodně na 12.místě skončily i po osobních rekordech Kačka Avramová (32,33) ve starších a Kačka Apltauerová v mladších (31,68), jistotu postupu do semifinále si časem 29,64 pojistila Týna. Tak už šlo o medaile, byla z toho nakonec bronzová za 29,75 a postup do nedělního open finále. Podobný postup měl i Honza, který vyhrál jak rozplavby (25,56), tak i semifinále (24,88) a další zlato!

Áďa 200 VZ

200 VZ Tady šlo o medaili Kláře Šimánové, což se ji nakonec podařilo a časem 2:03,93 skončila stříbrná. Postup do finále open si pohlídala Áďa Teclová časem 2:04,64, Eňa Štěrbová těsně zaostala ze nejlepším časem a skončila celkově 15. za čas 2:08,14. Shodně 6. místo obsadili oba bratři – Adam v kategorii starších v osobáku 1:53,70 a Jenda v mladších v osobáku 1:56,04.

Nejlepší prsařky na 100 m

100 P Naše úspěšné trio z poloviční trati opět „řádilo“. Z rozplaveb s rozvahou postoupily Lída Štěpánková za 1:09,59 jako 1., hned za ní Káťa Laňková za 1:11,72 a čtvrtá Týna Jiránková za 1:14,32. V kategorii mladších Honza Teplý časem 1:09,92 skončil 18. Jako přes kopírák pak dopadlo odpolední semifinále – Lída vyrazila (50 – 32,3) a dohmátla v čase 1:08,23 a po 16 letech vymazala český rekord dorostenek Petry Chocové, pro stříbro dohmátla Káťa za 1:10,77 a v osobáku nakonec třetí Týna za 1:13,35 🙂

Klára 200 M

200 M A znovu šlo hned v rozplavbách o medaile a svou silnou disciplínu znovu potvrdila Klára a časem 2:16,73 vybojovala svoje první plzeňské individuální zlato! A mj. vymazala oddílový rekord Míši Štěrbové… Sedmé místo ve starších vyplaval Adam opět v osobáku za 2:07,59, Matouš Rejman byl pak pro porušení pravidel diskvalifikován 🙁

Áďa 100 PZ

100 PZ Na startu jsme měli pět plavkyň a hned čtyři postoupily dál. Eliška Štichauerová (1:17,04 – 18.) a to nestačilo, Hanča Fousková (1:10,42 – 10.) proklouzla, Týna Jiránková (1:06,21 – 3.) a může v semifinále mladších obhajovat loňský titul, Kačka Burianová (1:06,86 – 3.) v osobáku a Áďa Vavřinová (1:04,57 – 1.) na pohodu. Matouš Rejman zaplaval čas 58,72 a postoupil do open semifinále. Odpoledne nejprve začaly starší dorky a skvělá Áďa nenechala nikoho na pochybách, že ji polohovky přirostly (alespoň v Plzni) k srdci a vyhrála ve skvělém čase 1:01,90, navíc si pro bronz doplavala Káťa a znovu ubrala několik desetinek za čas 1:05,69, polepšila si Hanča na 1:10,04 a skončila devátá. Týna v mladších i přes osobák 1:05,16 skončila „bramborová“. Matouš zaplaval čas 59,06 a to na postup dál nestačilo. Nedělní finále si zaplave Áďa s Týnou.

4×50 PZ mix dorostu

4×50 PZ mix dorostu 24,24 to byl čas v cíli po prvním znakařském úseku Honzy (bohužel český dorostenecký rekord nemůže být uznán, protože ve smíšených štafetách to nelze), 1:46,93 by byl český dorostenecký rekord, ale věkovou hranici nesplnila Klára… PŘESTO – zlato pro čtyřku – Honza (24,24)-Lída (30,95)-Adam (25,63)-Klára(26,14).
Tím skončil dopolední pořad, ale v odpolední části se plavaly ještě další finále
100 VZ finále open si vybojovala Áďa Teclová a časem 57,55 skončila pátá
200 Z finále open si „užila“ ve své doplňkové disciplíně Eňa Štěrbová a časem 2:20,98 skončila sedmá a Honza Čejka vybojoval své druhé double – po vítězství v kategorii dorostu, vyhrál i finále open v novém oddílovém rekordu 1:55,47
100 M finále open a hned trojnásobné zastoupení. Pro stříbro si doplavala Áďa Vavřinová a byla to její desátá medaile (1:01,59), čtvrtá doplavala Klára Šimánová (1:02,66) a devátá Káťa Burianová (1:03,71).

4×50 PZ mix open byla poslední disciplína a z dopolední čtyřky vyměnil Adama Matouš a naši plavci vyplavali 39 medaili, tentokrát bronzovou Honza(24,31)-Lída(31,43)-Matouš(25,11)-Klára(26,41)