Zlatá sobota

Druhým dnem pokračovalo mezinárodní mistrovství Slovenska v Šamoríně a ani tentokrát nevyšli naši plavci naprázdno. V dopoledních rozplavbách se hned pětkrát probojovali do odpoledních „A“ finále („B“ je pouze pro slovenské plavce) a zlatou tečku pak udělal v závěrečné disciplíně 400 VZ Honza Čejka. (ta se pro změnu plavala na čas pouze v rozplavbách). Ale po pořádku…
Nejdříve přišla na řadu 200 P a Kačka Laňková s časem 2:34,88 skončila čtvrtá a slavila postup. Naopak Honza Teplý za svým osobákem zaostal a skončil na 24.místě v čase 2:33,18. Na 200 M si finále vyplaval Matouš Rejman v čase 2:04,02 (5.), Honza Klásek si za čas 2:09,36 připsal 10.místo a to na postup nestačilo. Ze druhého místa postoupil Honza Čejka na 50 Z (25,62), stejně jako Áďa Vavřinová na 200 PZ, která s jistotou času 2:18,04 postoupila jako třetí a poslední postup ve stejné disciplíně i Matouš jako čtvrtý (2:06,91). Honza Teplý skončil těsně za osobákem na 200 PZ na 27.místě (2:17,58).V posledním dopoledním závodě na 400 VZ, kde se plavalo rovnou o medaile, si od poloviny závodu pohlídal první místo Honza a pověsil si na krk druhé zlato. Adam časem 4:06,36 doplaval jako devátý.
Odpolední finále začala skvěle Kačka na 200 P. Poprvé pod 2:30 a čas 2:29,90 (5.) je kousek nejen od oddílového rekordu, ale i kousek za českým dorosteneckým rekordem! Na 200 M skončil Matouš rovněž pátý, když si oproti dopoledne o vteřinku čas pohoršil (2:05,01). Poté přišel na start Honza na 50 Z a po výborném startu a následném vyvlnění si udělal náskok a ten uhájil až do cíle. Pro Honzu dnes druhé zlato! A jako by toho nebylo dost – na 200 PZ si Áďa systémem start cíl vyplavala mezinárodní titul Slovenska a pro klub dnes třetí nejcennější kov. Neúnavný Matouš si pak ve finále stejné disciplíny doplaval pro šesté místo časem 2:07,47.