DP (3) Dolní Vltavice, Veselí a Havířov

Příspěvek vypracoval Saša Hlavsa
DOLNÍ VLTAVICE Dalším kolem pokračoval Český pohár. Tentokrát se konal v Dolních Vltavicích na břehu Lipenské přehrady pořádaný českokrumlovskou záchranou službou. V novém zázemí areálu záchranářů pod hotelem Relax pořadatel vytvořil krásné prostředí pro dvoudenní klání nejlepších dálkařů České republiky. Oproti minulým ročníkům byly podmínky ideální, počasí tropické a typické vlny pro tento úsek Lipna si přehrada schovala na příští ročníky.
Z výsledků našich plavců:
Pavlína Kubátová s převahou vyhrála závod na 10 km a soupeřky nechala za sebou o celých 7 minut.
Pavla Avramová doplavala čtvrtá v sobotu v závodě na 5 km a šestá v závodě na 10 km v neděli, v součtu časů z 5 a 10 km „O pohár starosty města Černá v pošumaví“ se Pavla umístila na 4. místě
Renata Nováková 9. místo na 10 km žen
Iveta Nováková doplavala v závodě na 10 km desátá hned za sestrou
Jan Knotek byl devátý na 3 km a v ávodě na 10 km doplaval na 22. místě
Josef Knotek byl na 3 km starších žáků čtvrtý v pořadí a rovněž čtvrtý doplaval v závodě na 5 km
Kateřina Avramová byla mezi staršími žačkami čtvrtá na 3 km

VESELÍ NAD LUŽNICÍ Následující neděli zamířili dálkoví plavci do blízkosti Veselí nad Lužnicí, kde se v pískovně Vlkov plaval další závod Českého poháru pořádaný radnicí města Veselí nad Lužnicí.
Podmínky byly ideální, počasí tropické, voda 24°C a vzduch 29°C.
Tereza Čabanová 1. místo v závodě na 500 m

HAVÍŘOV V sobotu se v Těrlické přehradě u Havířova plaval další závod Českého poháru v dálkovém plavání pořádaný českokrumlovskou záchranou službou. Pořadatelem byla místní Vodní záchraná služba červeného kříže. Plavalo se v těžkých podmínkách aprílového počasí 3 km, 5 km a 10 km ve vodě o teplotě 21°C a vzduchu 18°C..
Jan Jarinkovič svěřenec trenérky Lenky Korchňákové doplaval šestý v závodě na 5 km mužů