DP (2) Ostyle Cup

Příspěvek připravil Saša Hlavsa
V sobotu se na jablonecké městské přehradě konal další závod ze série Českého poháru Ostyle Cup. Za krásného letního počasí s teplotami vzduchu kolem 30°C a v příjemně teplé vodě 23°C uspořádali pořadatelé z Jablonce nad Nisou již 15. ročník oblíbeného závodu zařazeného do soutěže o Český pohár v dálkovém plavání. Plné pláže veřejnosti tak mohli sledovat nejlepší české plavce na tratích 3, 5 a 10 km.
Na nejdelší trati 10 km se z pardubických plavců nejlépe umístil Dan Čaban na 6. místě a Pepa Jurica na 7. místě. Petr Matěna doplaval desátý, Aleš Rucký šestnáctý a Honza Knotek dvacátý. Renata Nováková doplavala mezi ženami ve stejné disciplíně na 4. místě.
Na 5 km distanci jsme měli mezi muži jednoho zástupce Jana Juricu, který doplaval na 9. místě a Josefa Knotka čirého mezi staršími žáky.
Závod na 3 km plaval Saša Hlavsa a doplaval mezi muži pátý. S velkou chutí plavající Petr Bareš byl třetí na trati 3 km mezi mladšími žáky.
Dalším závodem Českého poháru pokračuje tuto sobotu a neděli na Lipně v Dolních Vltavicích a protože má pokračovat teplé letní počasí, i když s hlášenými bouřkami, které mohou v Lipenské přehradě velmi ovlivnit náročnost závodů…
Více informací na www.plavani.info