DP (1) Tovačovský maratón

Tovačova 21.června 2014 (příspěvek zpracoval Saša Hlavsa)
V sobotu se na Tovačovských jezerech u obce Anín konal další závod ze série Českého poháru 2014. Za větrného počasí ale bez deště s teplotami vzduchu kolem 18°C v příjemně teplé vodě 22°C uspořádali pořadatelé z Hané již 3. ročník Tovačovského maratonu. Závodilo se na tratích 1, 2, 3, 5, 10 a 15 km.
Z pardubických plavců se nejdelší trati 15 km zúčastnili 3 plavci. Josef Jurica doplaval v závodě druhý za svým velkým ročníkovým soupeřem Tomášem Kozubkem z pražských Bohemians. Aleš Rucký svedl jeden ze svých dalších soubojů s Radkem Táborským a tentokrát se čtvrthodinovým zpožděním doplaval pátý. Na sedmém místě úspěšně ukončil svůj další maratón Honza Knotek.
V závodě na 10 km jsme měli jediného zástupce – Petra Matěnu, který skončil v závodě třetí a byl poražen pouze závodníky o celou generaci mladšími.
Závod na 5 km jsme obsadili pouze kategorii starších žáků. Hana Fousková svůj závod vyhrála a Pepa Knotek doplaval druhý.
Závodu na 3 km se zúčastnili Petr Bareš – čtvrtý mezi mladšími žáky a mezi muži Saša Hlavsa doplaval osmý.

Dalším závodem Český pohár DP pokračuje tuto sobotu Kroufkovým memoriálem na Seči, kde se 10 km plave jako MČR a hned v neděli Brněnským maratónem.