Domácí šampionát s mezinárodní účastí

Podolí Od pátku do neděle se v pražském Podolí konalo Mezinárodní mistrovství ČR dospělých za účasti plavců z Česka, Slovenska, Polska, Litvy, Finska, Gruzie a Malty. Pro české plavce poslední možnost jak splnit limity na mistrovství světa v ruské Kazani. Z našich plavců se v dopoledních rozplavbách nejvíce dařilo Adéle Vavřinové, která postoupila z osmého finále do open „A“ finále na 200 PZ časem 2:26,54. Na 50 VZ zaplavala Jana Klusáčková čas 29,33 a postoupila jako 11. Do semifinále. Dvakrát do „B“ finále se probojovala i Lenka Štěrbová a to na 200 Z (2:32,59) a na 200 PZ (2:34,14). Naopak těsně před branami odpoledních finálových bojů zůstali Jan Čejka na 200 Z (2:21,29 – 17.místo), ale nevyšel mu poslední útok na limit do juniorské reprezentace a Lenka Štěrbová na 400 VZ (4:41,88 – 17.). Poprvé se po návratu z australské stáže objevil na startu i David Jehlička a na 50 P zaplaval čas 30,89 a skončil 21. V semifinále na 50 VZ zaplavala Jana čas 27,44 a skončila na 13. místě. Ve finálovém bloku přišla na start nejprve Lenka na 200 Z, mírně se pohoršila, zaplavala čas 2:33,79 a skončila šestnáctá. O jedno místo si polepšila umístění na 200 PZ za čas 2:34,04. Adéle v „A“ finále po rychlejším začátku, ve druhé polovině došly síly a skončila osmám (2:27,69). Na prvním úseku štafety 4×200 VZ si Adéla Teclová lehce vylepšila čas z dorosteneckého mistrovství (2:13,44). V cíli byly nejprve tři štafety diskvalifikovány (včetně naší), ale po protestech byly vráceny zpět do výsledků a naše čtveřice skončila šestá.
V sobotním prvním startu se ve výborném světle představila Katka Burianová na 50 Z a desátým časem (31,91) postoupila do semifinále. Dvě místa od postupu do „béčka“ byla Adéla Teclová na 200 VZ (2:13,87), stejně jako David Jehlička na 100 P (1:08,33). Na nejdelší trati 1500 VZ startovaly dvě naše vytrvalkyně. Pavla Avramová zaplavala čas 18:53,62, o „parník“ lépe pak Lenka Štěrbová ve svém nejlepším letošním čase 17:49,60, což v součtu s odpolední nerychlejší rozplavbou, vyneslo celkově šesté místo. Jako „mazák“ si v semifinále na 50 Z počínala nejmladší účastnice Kačka Burianová a zlepšeným časem 31,73 proklouzla do finále! Ve finále bojovala, ale v silné konkurenci skončila osmá, ale může ji těšit další zlepšení – 31,63. Skvěle! V závěrečném štafetovém závodě na 4×100 VZ na prvním úseku útočila Kačka Avramová na limit do juniorské reprezentace, ale dnes to zatím nevyšlo (1:02,80). Štafeta pak ve složení Vavřinová-Burianová-Teclová zaplavala čas 4:07,84, a skončila osmá. Nejlepším časem ve štafetě se prezentovala Adéla Vavřinová, když „letmou“ stovku zaplavala za 59,84!
Posledním krátkým sprintem na 50 M, začal poslední třetí den domácího šampionátu. Adéla Vavřinová časem 29,92 postoupila do semifinále. Maraton svých nedělních startů začala Lenka Štěr-bová závodem na 400 PZ a časem 5:24,36 postoupila do „B“ finále. Na “královské“ stovce kraulem jsme měli hned pět našich plavkyň. Adéla Vavřinová časem 1:00,30 proklouzla mezi nejlepších osm, Adéla Teclová zaplavala 1:01,23 a postoupila do „B“ finále, Kačka Burianová naopak těsně před bra-nami finále zůstala výborným časem 1:01,65 (19.), Kačka Avramová zaplavala čas 1:03,13 a limit zů-stal daleko, vytrvalkyně Lenka Štěrbová dohmátla v čase 1:04,05. Potřetí se na start postavil David Jehlička a na 200 P zaplaval čas 2:31,69 a i on si zaplave v odpoledním finále. Na trati 100 Z se do finále podívá i Kačka Burianová, když čas 1:10,61 ji stačil na 14. místo. Třetí start si odbyla Lenka Štěrbová (1:13,74) a za necelou půlhodinku se postavila na start 800 VZ, zaplavala čas 9:29,99, což v konečném pořadí znamenalo 15. místo. Ale to už spěchala na Vltavu, kde se plavalo další kolo Čes-kého poháru. Voda o teplotě necelých 18°C nebyla pro ni žádným problémem a na trati 5 km zvítězi-la. Odpolední finálový blok pak Lenka začala „B“ finálem na 400 PZ, kde si i po tak náročném dnu zaplavala letošní nejlepší čas 5:18,08 a skončila celkově na 9. místě. V „béčku“ na 100 VZ se Adéle Teclové nepodařilo zlomit „prokletou“ jednu minutu – čas 1:01,60 stačil na celkové 14. místo. A stej-ně se to nepodařilo i Adéle Vavřinové, která zopakovala čas z dopoledne a za 1:01,31 si připsala osmé místo. David Jehlička pak skončil osmý v „B“ finále na 200 P (2:32,91) a Kačka Burianová na 100 Z si vylepšila čas 1:10,26 a skončila na 13. místě. A to byla tečka za naším podolským vystoupením. Pro všechny HURÁ na prázdniny, jen Eňu ještě čeká start na 25 km v ruské Kazani.