„Spravedlivá“ Corona

Stejně jako minulý týden, tak tento víkend se v Praze Podolí pro kategorii dorostu a dospělých konal plavecký víceboj s názvem CORONA Cup 2020. Na tento závod se mohli kvalifikovat plavci ročníku 2005 a starší, kteří v loňském roce skončili alespoň jednou do 10. místa na Mistrovství ČR. Nakonec startovalo 117 mužů a 90 žen. Všichni museli absolvovat 50ti m a 100 m tratě od všech způsobů a jako třešničku na dort i 200 PZ. Soutěž probíhala ve třech půldnech, takže každý plavec absolvoval tři starty za půlden. Vítězi CORONA Cupu 2020 v kategorii dospělých se stali Tomáš Franta se ziskem 6 029 bodů a Simona Kubová (oba SlCho) se ziskem 6 478 bodů.
Na stupních vítězů, nebo těsně pod nimi, nechyběli ani naši plavci. V kategorii mužů skončil Honza Čejka třetí se ziskem 5 838 bodů, když na druhého Filipa Chrápavého ztratil „jen“ devět bodů. Ve stejné kategorii žen skončila Áďa Vavřinová čtvrtá se ziskem 5 402 body, na bronzovou příčku ji chybělo 248 bodů. Bodovali však naši junioři – v kategorii starších byla třetí Lída Štěpánková se ziskem 5 302 body (druhá Zuzana Volovecká získala  5 326 bodů, vyhrála Marika Surová 5 650 bodů), v kategorii mladších juniorů skončil třetí Dan Gracík se ziskem 5 010 bodů ( druhý Miroslav Knedla 5 098 bodů a vítězem se stal Tomáš Chocholatý 5 331 bod.). Na „pomyslné“ stupně vítězů v jednotlivých disciplínách v celkovém pořadí bez rozdílu kategorií se dostali Honza Čejka na 100 Z (2. – 58,16), 50 Z (2. – 26,51) a 200 PZ (2. – 2:06,31), Lída Štěpánková na 50 P (1. – 32,74) a na 100 P (2. – 1:11,97) a Áďa Vavřinová na 200 PZ (3. – 2:23,76).

A jak dopadli další naši borci
– mladší dorostenci (51 startujících) – 19. Maxim Havlena 4 196 bodů, 25. Dominik Houf  4 098 bodů, 32. Jiří Chalupník 3 880 bodů
– starší dorostenci (36 ) – 20. Jan Teplý 4 545 bodů, 30. Jan Klásek 4 052 bodů
– dospělí (117) – 79. Adam Klásek 4 127 bodů
– mladší dorostenky (48 ) – 22. Helena Blahová 4 069 bodů, 23. Tereza Čabanová 4 008 bodů, 27. Karolína Teplá 3 962 bodů, 28. Ida Ferrara 3 958 bodů
– starší dorostenky (28) – 5. Kateřina Laňková 4 939 bodů, 19. Kateřina Apltauerová 4 051 bodů

Za dalšími závody se v červenci vydají čeští plavci do zahraničí. Juniory čeká 18. – 19. 7. mítink Duel in the Pool v Maria Enzersdorfu na předměstí Vídně. Za náš klub byly nominovány Kateřina Laňková a Lydie Štěpánková.
Senioři zamíří o týden později ve dnech 24. – 26. 7. do Budapešti na 4 Nations Cup, kterého se společně s nimi zúčastní plavci z Maďarska, Polska a Rakouska. Ani tady nás nominace neminula – plavci Jan Čejka, Pavel Janeček, Káťa Laňková a Lydie Štěpánková a trenéři Martin Kratochvíl a Tomáš Neterda