Do Györu pro medaile

Naši juniorští reprezentanti po úspěšném vystoupení na MEJ v Kazani nezahálejí. Honza Čejka a Káťa Laňková s trenérem Martinem Kratochvílem absolvovali soustředění na Malorce, Lída Štěpánková pak týden strávila ve slovenském olympijském středisku v Šamoríně s trenérem Tomášem Neterdou, kde ji dělala sparing partnerku další naše úspěšná plavkyně Áďa Vavřinová. Obě skupiny (ale bez Ádi) se sešly v maďarském Györu, aby si další přípravu na mistrovství světa zpestřili mezinárodními závody za účasti plavců z Česka, Egypta, Gruzie, Maďarska, Malty, Rumunska, Slovenska, Švédska a Ukrajiny. Podle výsledků je znát, že se příprava ubírá tím správným směrem, přestože všichni startovali z plného tréninku.
Honza – absolvoval kompletní přípravu a začal vítězstvím na 400 PZ za 4:30,21. Ve čtvrtek pak na 100 M v nejlepším letošním čase na 100 M vyhrál (55,36) a pro třetí vítězství si pak doplaval i na 200 VZ (1:53,16). V pátečním odpoledním finále pak pokořil na dlouhém bazénu poprvé hranici čtyř minut – 3:57,66!! Nikdo nebyl rychlejší 🙂 Poslední den si Honza doplaval pro 2.místo na 50 Z (26,16), když ho dokázal porazit jen seniorský domácí reprezentant Bence Szentes.
Káťa – na Malorce kvůli nemoci čtyři dny netrénovala, ale výpadek na ni nebyl ani znát. Ve středu hned po příjezdu absolvovala 400 PZ za 5:20,37 a skončila druhá v nejlepším letošním čase. Ve čtvrtek si ve finále na 50 P doplavala pro třetí místo (34,43) a v pátek odpolední finále vyhrála kousek od letošního maxima za 2:31,15. Doplňkově si „odskočila“ na 50 M, kde v čase 30,15 (v rozpl. 30,10) doplavala třetí. Dopoledne první, ve finále třetí byla pak poslední den na 100 P v časech 1:14,57 resp. 1:12,77
Lída – ve čtvrtek startovala na 50 VZ, kde s i v odpoledním finále udělala osobní rekord (28,05) a s přehledem vyhrála 50 P za 32,99, v pátek si pak v odpoledním finále vylepšila letošní nejlepší čas na 200 P na 2:35,98 a doplavala druhá. V sobotu ji pak čekala poloviční trať – dopoledne zaplavala čas 1:14,70, ve finále pak posledních dvacet pět metrů předjela všechny a vyhrála v čase 1:12,09.
Zatímco Honza a Káťa se budou po návratu připravovat v domácím bazénu až do odjezdu, Lída spolu s prsařskou skupinou míří na týdenní kemp do rakouské metropole do Vídně, kde se budou připravovat i rakouští a slovenští plavci. Odjezd na mistrovství světa juniorů do Budapešti je naplánován na neděli 18. srpna.