Dnes to čtyřikrát cinklo

2. den    Dnešní program začal sprintem na 50 m prsa, kde do „C“ finále postoupila Áďa Vavřinová (34,71) a bude bojovat o stříbrnou či bronzovou medaili, Týna Jiránková zaplavala 34,80 a skončila 26. Pak se představily znakařky na 200 m a hned dvě starší dorostenky postoupily do „B“ finále – Míša Štěrbová za 2:22,14 z pátého a Anča Šádková za 2:26,09 z osmého místa. Třetí do party byla Eňa Štěrbová dohmátla v čase 2:21,96 a skončila celkově 12. Svého prvního startu se dočkal Honza Čejka a s jistotou prvního místa postoupil do „C“ finále (2:07,22). Na 400 VZ si nejprve vylepšila svůj letošní čas Pavla Avramová (4:40,05) a proklouzla do „B“ finále, kam ji následovala i Adéla Teclová (4:30,66). Na 100 M skvěle zabojovala Míša Štěrbová a jako sedmá postoupila do „A“ finále, kde se musí o medaili poprat v kategorii starších dorostenek. Poslední individuální disciplínou byla 200 PZ, kde napodobila Míšu Adéla Vavřinová. Zaplavala těsně za osobním rekordem 2:19,36, proklouzla do „A“ finále, kam se probojovaly tři mladší dorostenky a tím měla již jistotu medaile! Polepšila si i Eňa – 2:24,63 a skončila celkově 14.

Odpoledne skvěle začala Áďa na 50 P, doplavala druhá v „C“ finále a vybojovala bronz! Odstartovala tak naši páteční čtyřnásobnou sklizeň medailí. Na 200 Z pokořila oddílový rekord Míša časem 2:20,46 a překonala 13 let starý rekord Adély Lokvencové a skončila šestá, další vylepšení osobáku si připsala i Anča – 2:25,20 a skončila osmá. V kategorii mladších dorostenců si pro zlatou medaili dojel ve stejné disciplíně Honza a časem 2:04,52 znovu podevátá (4:40,53). O další medailový zápis se postarala Míša, když na 100 M v open finále vylepšila svůj dopolední čas na 1:03,53 a vybojovala stříbro v kategorii starších dorostenek a celkově skončila čtvrtá. A pak už si pro svůj druhý bronzový zápis doplavala Áďa na 200 PZ v čase 2:20,34. V závěrečné štafetě na 4×50 PZ jsme místo nemocné Kačky Burianové postavili Anču Šádkovou a děvčata zaplavala skvělý čas 2:00,77 a vytvořila nový oddílový rekord – Anča (31,02) – Týna (33,82) – Áďa V. (28,33) – Áďa T. (27,60).