Devítka ne, ale osmička pro Chomutov

8.12. Zatím co dnes začalo v polském Štětíně Mistrovství Evropy, domácí sezóny vyvrcholí až příští týden v Chomutově domácím šampionátem. Letos se znovu poplave tak, že kategorie dorostu a dospělých jsou spojené. 452 plavců ze 69 oddílů se představí v chomutovském 50timetrovém bazénu, který pro tyto závody „přepůlí“ a vznikne tak bazén s délkou 25 m. Na startu se objeví i devět našich plavců – Martin Cöger, Tadeáš Havránek, Veronika Ročková, Šárka Stachová, Klára Svobodová, Lenka Štěrbová, Michaela Štěrbová, Jan Volár a Václav Werner. Největší medailové ambice bude mít na všech prsařských tratích Martin Cöger a na vytrvalostních tratích Lenka Štěrbová. Na startu se objeví i šestinásobná medailistka z nedávného žákovského šampionátu Michaela Štěrbová, pro kterou je to příjemný bonus na letošní vydařenou sezónu. Její úsilí bude směřovat především k závodu na 100 M, kde se chce pokusit překonat český rekord 12-ti letých žaček. Systém letošního mistrovství umožňuje i start ve štafetách pro plavce, kteří se do sólo závodů nekvalifikovali. I my tuto šanci využijeme a je pravděpodobné, že ve štafetě na 4×100 VZ ženy bude v sestavě i Jana Klusáčková-Myšková.

Našim cílem je získat více medailí než v létě. Výsledky z kvalifikačních podzimních závodů naznačují, že by se nám to mohlo podařit. Ale nejen medaile budou naším cílem, ale každé umístění do 10.místa a zaplavání osobních rekordů, budou tou nejlepší vizitkou pro naše plavce. Věřím, že všichni pro to udělají maximum.

9.12. Jenom den po oznámení pardubických účastníků „ulehl“ první marod. Jan Volár dostal příušnice a mistrovství se tak nezúčastní. Veliká škoda. Měl vynikající podzim, výrazně se zlepšil na všech kraulových tratích. Paradoxně tak pomohl k účasti na šampionátu Adamu Skutilovi, kterému utekla účast v individuálních závodech doslova o vlásek. Přesto pravidla povolují start alespoň ve štafetách. A tak se na start postaví kompletní dorostenecká čtveřice.