Daniel Gracík 50 M 25,72 (mlci)
Lída Štěpánková 100 P 1:09,68 open
stříbro:
Jan Čejka 400 PZ 4:29,63 (stci)
Klára Šimánová-Áďa Vavřinová-Matouš Rejman-Jan Čejka 4×100 VZ mix 3:40,53 (open)
bronz:
Áďa Vavřinová 400 PZ 5:02,03 (open)
Jan Čejka 200 VZ 1:52,82 (open)
Posledním dnem pokračovalo Mistrovství ČR v plavání. První disciplínou byl krátký sprint na 50 M, odkud si z rozplaveb semifinále vyplavaly – do open Káťa Burianová (28,98 – 9.) a do semi mladších dorostenek Káťa Laňková (30,04 – 3.). Před branami zůstala Kačka Avramová (30,70 – 10.) a Klára Šimánová (29,18 – 12.). Naopak roli favorita potvrdil Dan Gracík a postoupil nejlepším časem v osobáku v kategorii mladších (26,36). V „dlouhé“ polohovce postoupily do open finále Áďa Vavřinová (5:08,07 – 4.), Klára Šimánová (5:13,16 – 7.). V kategorii mladších obsadila Kačka Apltauerová v osobním rekordu 5. místo (5:20,41) a vzhledem k několika odhláškám i ona si odpoledne zaplave open finále. Pro další stříbrnou medaili si ve stejné disciplíně doplaval v kategorii starších Honza Čejka za čas 4:29,63, v kategorii mladších byl Honza Teplý pátý (4:53,11), Max Havlena šestý v OR (4:56,68) a Jirka Chalupník rovněž v OR desátý (5:03,62). Další disciplínou byla 800 VZ, kde startovala Kačka Apltauerová, ale konečné pořadí určí až odpolední nejrychlejší rozplavba, kde bude plavat i Eňa Štěrbová. V semifinále na 50 M si pro další „bramborovou“ medaili doplavala Kačka Laňková, která i přes zlepšení na 30,02 skončila čtvrtá. Velkou radost ale udělal trenérce Lence Zemanové Dan Gracík, který zvítězil ve výborném čase 25,72!!! Poslední finálový půlden začal pro nás dobře. Áďa Vavřinová si od začátku hlídala bronzovou příčku, protože na dvojicí Závadová-Horáková zatím nestačí 🙂 Čas 5:02,03. Ve stejném závodě doplavala Klára Šimánová pátá (5:15,62) a Kačka Apltauerová osmá (5:33,23). Klára si pak pro osmé místo doplavala ve finále open na 50 Z (31,91). V úžasném závodě na 200 VZ open si pak Honza Čejka skvělým finišem dohmátl pro bronzovou medaili v čase 1:52,82! Naprosto s přehledem si pro pátý titul z mistrovství doplavala Lída Štěpánková na 100 P. Tentokrát „jen“ za 1:09,68, ale nejde dělat rekordy pořád 🙂 Kačka Laňková skončila pátá v čase 1:12,78. Ve finálové rozplavbě na 800 VZ doplavala Eňa Štěrbová v čase 9:16,19 na pátém místě. V posledním závodě opět (pokolikáté už?) skvělý finiš Honzy Čejky doplavala čtveřice v závodě na 4×100 VZ mix open druhá! Klára Šimánová (58,92)-Áďa Vavřinová (57,47)-Matouš Rejman(52,74)-Honza Čejka(51,07) – 3:40,53! A to byla poslední medaile za úspěšným vystoupení našich plavců na mistrovství ČR: 7 zlatých – 10 stříbrných – 11 bronzových :-))