Dálková tempa (8) – 24hodinovka

(dopisuje Saša Hlavsa)

Ještě než se dostanu k výsledkům ze závodu v Jaroměři, vypadly nám někde na trati závody na Pastvinské přehradě. V sobotu 31.8. se v přehradě na Pastvinách plaval další závod Českého poháru v dálkovém plavání Pastvinský maratón zároveň jako tzv. superfinále žactva. Na programu byly disciplíny 10km, 5km a 3 km pro dorost, dospělé a masters, 1 km a 3 km pro žáky. V chladné a letos hodně zelené vodě upuštěné přehrady dosáhli pardubičtí plavci těchto výsledků:

Vojko Štěrba zvítězil v závodě na 1 km mladších žáků, Jan Čejka druhé místo v závodě na 1 km mladších žáků, Josef Knotek byl šestý ve stejném závodě, Petr Bareš jedenáctý v závodě na 1 km mladších žáků, Kateřina Avramová pátá v závodě na 1 km mladších žákyň, Pavla Avramová zvítězila v závodě na 3 km starších žákyň, Karel Gobernác doplaval třetí v závodě na 3 km, Jirka Juška při svém jediném letošním startu byl čtvrtý na 3 km, Honza Knotek byl 3. na 5 km závodě mužů, Dan Čaban byl čtvrtý v závodě na 10 km, Josef Jurica desetikilometrový závod vzdal, Petr Matěna 8. místo v 10 km závodě, nejlepší plavec nad 50. let, Pavlína Kubátová s přehledem zvítězila v závodě na 10 km žen, Renata Nováková doplavala šestá v závodě na 10 km mezi ženami a Iveta Nováková reprezentovala oddíl SC PAP jako rozhodčí

Již tradičně byli na Pastvinách vyhlášeni nejlepší v kategorii žactva. V kategorii starších žáků byl na 25.místě hodnocen Lukáš Balcar se ziskem 16 bodů, ve stejné kategorii žaček však zvítězila Michaela Štěrbová se ziskem 460 bodů, na třetím místě pak byla vyhodnocena Pavla Avramová (422 bodů), když k druhému místu ji chyběly pouhé dva body… Na 22.místě skončila Adéla Vavřinová a 26. Hana Fousková. V kategorii mladších žáků opět zlato putuje k nám – zvítězil Vojislav Štěrba (284 bodů) a třetí místo vybojoval Josef Knotek (172 bodů), 13. místo patří Janu Čejkovi a 20.místo Petru Barešovi. Ve stejné kategorii žaček skončila z našich plavkyň nejlépe Kateřina Avramová na 18.místě. Veškeré informace o pořadí najdete na www.plavani.info

Míša Pája Pepa

24 hodin plavání Jaroměř 2013

O víkendu ze soboty 14. září na neděli 15. září se plaval v Jaroměři 5. ročník 24 hodinové štafety. Pořadatelem byl náchodský plavecký oddíl v čele s Pavlem Trebichavským, známým z pokusů o překonání kanálu La Manche a žijícím v Pardubicích.

Čtyřiadvacetihidinovka nalákala k účasti mnoho vytrvalců i celých tréninkových skupin. Závodu se zúčastnilo osm štafet včetně štafety složené z našich plavců. O individuální výkon se pokusil v závodě na 25 km Matěj Kozubek z pražských Bohemians.

Závod se plaval uprostřed Jaroměře na otevřeném nevyhřívaném bazénu za velmi pěkného počasí při teplotě vody 18°C. Pardubická štafeta plavala ve složení Aleš Rucký, Petr Matěna, Honza Knotek, Iveta a Renata Novákovy a Pavla Avramová. Plavci si vytvořili dopředu harmonogram střídání a výkonem 92 km skončili na vynikajícím 3. medailovém místě.

Individuální plavec Matěj Kozubek po deseti kilometrech a překonání dorosteneckého rekordu na této distanci závod na 25 km ukončil.