Dálková tempa (7) – Oplatil

V sobotu se na nové trati na písníku Oplatil uskutečnil nejen XIV. ročník tradičního Podzimního rožně, ale i odložený závod na 15 km, který se z důvodů chladné vody neuskutečnil v června na Mělicích. Prezentovalo se celkem 24 oddílů z České a
Slovenské republiky.

Na dopolední nejdelší závod, který se plaval O pohár starostky města Přelouče se postavilo 22 plavců (15 mužů a 7 žen). Ze začátku se v čele držela skupinka osmi plavců, která se však časem roztrhala a pro vítězství si doplaval závodník Komety Brno Karel Baloun (3:08:51,2), s odstupem osmi minut za ním doplaval Matěj Kozubek z Bohemians Praha a třetí a zároveň jako první žena v cíli se objevila domácí Lenka Štěrbová. Druhé místo v kategorii žen patřilo rovněž pardubické závodnici Pavlíně Kubátové, třetí pak doplavala českobudějovická Simona Šimůnková. V soutěži mužů pak doplaval necelé dvě minuty za bronzovou příčkou Daniel Čaban, sedmý nestor Petr Matěna, řediteli závodů Aleši Ruckému utekl limit na 10km o pár vteřin a musel závod předčasně ukončit.Pro páté místo v kategorii žen a druhé v kategorii mladších dorostenek si doplavala Renata Nováková.

Odpolední pořad začal společným startem plavců na 3 a 5 km, kde naráz vystartovalo 78 plavců a ani tam nebyla nouze o výborné výkony. V kategorii mužů na 5 km se o vítězství podělili plavci Komety – vyhrál Vít Ingedult (57:32,8), druhý doplaval Ján Kútnik (57:40,8) a třetí doplaval Matěj Kozubek, který už měl „v rukách“ 15 km… Z našich plavců byl nejlepší na 5.místě Josef Jurica, šestnáctý doplaval Jan Knotek. V soutěži žen zvítězila domácí, ještě žačka, Michaela Štěrbová 1:03:04,6), druhá Barbora Štolková (SlPl) doplavala s odstupem čtyř minut a pět sekund za ní doplavala brněnská Petra Šťastná. Šestá skončila Pavla Avramová. Benjamínkem mezi vítězi na 3 km byl domácí, dvanáctiletý Vojislav Štěrba, který o dvacet sekund porazil dvojici plavců z KVS Pardubice – Jana Prokopa a Matouše Romana, šestý doplaval Petr Dastlík, sedmý Ladislav Hámorský a osmý Josef Knotek. Na stejné trati žen vyhrála juniorská bazénová reprezentantka Adéla Teclová (KVS Pardubice), která o devadesát sekund porazila brněnskou Annu Dragolovovou a třetí doplavala Tereza Martínková z Bohemians Praha, sedmá doplavala Lenka Štěrbová st., devátá Kateřina Avramová.

Potřetí se na start postavil Matěj Kozubek a vyhrál poslední závod na 1000 m, kategorii žen vyhrála opět Michaela Štěrbová. Posledním vítězem – závod o nejrychlejšího trenéra, která zohlednila věk závodníka – zvítězil trenér KVS Pardubice Pavel Baier. Tečku za letošním závodem Českého poháru na venkovních vodotečích se uskuteční na Máchově jezeře 21.září.

Výsledky