Dálková tempa (5)

Dolní Vltavice (3.-4.8.) Na břehu Lipenské přehrady se konal další závod Českého poháru v dálkovém plavání pořádaný českokrumlovskou záchranou službou. V novém zázemí areálu záchranářů pod hotelem Relax pořadatel vytvořil krásné prostředí pro dvoudenní klání nejlepších dálkařů České republiky. Oproti minulým ročníkům byly podmínky ideální, počasí tropické a typické vlny pro tento úsek Lipna si přehrada schovala na příští ročníky.

Z výsledků našich plavců:

Renata Nováková skvělé třetí místo na 10 km dorostenek, Iveta Nováková doplavala v závodě na 10 km šestá, Jan Knotek oproti loňskému roku, kdy nedokončil ani jeden závod, byl letos sedmým dorostencem na 10 km a devátým na 5 km, Josef Knotek byl na 1 km mladších žáků sedmý a na 3 km šestý, Pepa Jurica byl v sobotu šestým dorostencem na 5 km a v neděli pátým na 10 km, Daniel Čaban který tu ještě loni plaval za konkurenční pardubický oddíl KVSPa doplaval mezi dorostenci letos již za SC PAP na 4. místě desítku a pátém pětku, Pavla Avramová zvítězila v závodě na 3 a 5 km starších žákyň a byla nejúspěšnější z našich plavců na letošním ročníku v Dolních Vltavicích a Kateřina Avramová byla mezi mladšími žačkami pátá na 3 km a čtvrtá na 1 km.

Výsledky Vltavice

Chomutov (10.8.) Pořadatel závody bez náhrady zrušil pro nízký počet počet přihlášek

Veselí nad Lužnicí (11.8.) O další body do soutěže o Český pohár se bojovalo ve Veselí. Na nejdelší trati 10 km doplaval sedmý v celkovém pořadí (2.ml.dorostenec) Daniel Čaban 2:02:11, čtrnáctý doplaval Aleš Rucký (2:25:59) a na 21.místě skončil Jan Knotek (2:52:48). V soutěži žen se na vítězné notě stále nese Pavlína Kubátová, která porazila druhou Magdu Okurkovou téměř o tři minuty. Šestá a dvanáct minut za Pavlínou doplavala Renata Nováková. Na poloviční trati 5 km doplavala její sestra Iveta sedmá.

Výsledky Veselí

Havířov (17.8.) Pátý ročník závodu OHavirov 2013 10km zeny pohár města Havířova se konal za účasti českých reprezentantů a třech účastníků mistrovství světa v Barceloně. Za slunečného počasí s teplotou vody 22 °C soutěžilo na Těrlické přehradě 66 závodníků z 18 plaveckých klubů včetně slovenského týmu ze Spišské Nové Vsi. V hlavním závodě na 10 km zvítězil Jan Pošmourný (KomBr) 2:02:09 těsně před Liborem Smolkou 2:02:28 (TjKr) a třetí místo patřilo juniorskému reprezentantovi Matěji Kozubkovi (Boh) 2:04:37. Z našich plavců doplaval Daniel Čaban na výborném 5.místě časem 2:14:14, téměř devět minut za ním pak na 8.místě doplaval Josef Jurica a Jan Knotek se statečně pral s tratí téměř tři a půl hodiny a doplaval na 17.místě.

V ženách potvrdila své kvality Lenka Štěrbová (SCPAP) 2:09:14 a zvítězila o deset minut před Magdou Okurkovou (KomBr) 2:19:12 a třetí Pavlínou Kubátovou (SCPAP) 2:23:38 (ženy na prvním snímku). Na 5.místě pak doplavala stále se lepšící Renata Nováková (2:30:34).

Havirov 2013 5km zenyHavirov 2013 5km muziNa pětikilometrové trati dominovala naše současná nejlepší dálková plavkyně Silvie Rybářová (KmBr) 1:01:42, která zvítězila s náskokem 17 minut před druhou Ivetou Novákovou (SCPAP) 1:18:17 a o třetím místě Natálie Schneiderové (ŠK IG) 1:32:31 museli rozhodnout cíloví rozhodčí.

Havirov 2013 3km zaciHavirov 2013 3km zackyŽáci v závodě na 3 km doplavali v tomto pořadí Petr Dostál (PKVM) 42:09, Štěrba Vojislav (SCPAP) 44:44, Roman Procházka (SjBr) 47:38. Pořadí žaček Michaela Štěrbová (SCPAP) 42:19, Michaela Mikysková (PKVM) 45:46, Lucie Zubalíková (OSP Ho) 49:45.

K výčtu našich plavců ještě patří výkon Josefa Knotka, který doplaval na 4.místě na 3 km.