Dálková tempa (4)

V sobotu 27. července se v jablonecké městské přehradě konal další závod ze série Českého poháru Ostyle Cup.

Za krásného letního počasí s teplotami překonávajícími letité teplotní rekordy a v příjemně teplé vodě uspořádali pořadatelé z Jablonce nad Nisou již 14. ročník oblíbeného závodu zařazeného do soutěže o Český pohár v DP. Plné pláže jablonecké veřejnosti tak mohli zblízka sledovat nejlepší české plavce na tratích 3, 5 a 10 km.

Z pardubických plavců mezi mladšími žáky zvítězil Vojko Štěrba na 3 km trati a Josef Knotek skončil ve stejném závodě pátý. V závodu na 3 km žen doplavala Iveta Nováková na 3. místě. V závodě mužů na 3 km jsme měli tři zástupce. Karel Gobernác doplaval sedmý, Tomáš Neterda devátý a Saša Hlavsa na 16. místě.

Na 5 km jsme měli pouze jednu startující a zároveň vítězku mezi staršími žačkami Míšu Štěrbovou.

V závodě na 10 km startovala současná elita pardubického oddílu bez odpočívající Eňi Štěrbové. Mezi ženami si vyplavala stříbro Pavlína Kubátová, stále se lepšící Renata Nováková doplavala pátá. V mužském závodě vybojoval výborné medailové třetí místo Dan Čaban, Pepa Jurica byl pátý, veterán Petr Matěna doplaval na osmém místě ve skvělém spurtu o dohmat a Honza Knotek skončil na 23. místě.

Dalším závodem pokračuje Český pohár tuto sobotu a neděli na Lipně v Dolních Vltavicích.