Dálkoplavecká sezóna je téměř u konce

Letošní dálkoplavecká sezóna byla samozřejmě poznamenána kovidovou stopkou, ale možná v dobrém slova smyslu. Protože se zavřely bazény, museli někteří plavci vylézt ven a plavat na otevřené vodě a tím si zkusit i zimní plavání a plavání na otevřené vodě. Některým se to zalíbilo a následně s námi objeli pár závodů Českého poháru v dálkovém plavání. Všechno špatné, může být k něčemu dobré. Velkou pochvalu si zaslouží někteří naši členové, kteří nasbírali pro náš klub mnoho bodů a dokázali zaplavat ty nejdelší tratě. Především Jana Řezníčková nevynechala skoro žádný závod a v soutěži o nejdelší čas strávený ve vodě při závodech DP, skončila na 2. místě. V tomto hodnocení celkového pořadí je i Tereza Víchová na krásném třetím místě. Navíc Jana si splnila sen a odplavala 15km na Mělicích a Terka dokonce mistrovskou 20km v Račicích. Dalším platným členem byl Petr Matěna, který se připravuje především na příští rok, kdy chce také pokořit 20km. Kovidovým přírůstkem byl určitě Jirka Beneš, který výrazně zrychlil a na svých standardních 5km tratích se dokázal prosadit na předních umístěních. Kristýna Jurčíková a Kateřina Hromadníková si také vyzkoušely delší tratě a mohly být se svými výkony spokojené. Musíme vyzvednout i dalšího matadora našeho klubu Zbyňka Melichara, který ve svých 72 letech podpořil SCPAP mnoha obdivuhodnými plavbami. Do týmu nám přibyla i mladá a nadějná Bára Kabeláčová, která ve svých kategoriích posbírala mnoho cenných umístění a určitě je příslibem do budoucna. Poděkování patří i dalším členům (Jan Knotek, Josef Knotek, Karel Gobernac, Pavel Čejka, Jirka Juška, Renata Nováková, Josef Jurica,…), kteří se vydali na mnoho závodů a přivezli nám důležité body. Nesmím však zapomenout ani na “návrat ztraceného syna“ Tomáš Neterdu, který si na Seči i Mělicích zaplaval 3km. Posledním ve výčtu jsem já Aleš Rucký, celou sezónou jsme proplaval jak ryba ve vodě a nakonec končím na 12. místě celkového pořadí s odplavanými všemi nejdelšími závody sezóny. Jako klub končíme na 10. místě v Českém poháru dálkového plavání a myslím, že příští rok budeme mít na co navazovat, a jak se zlepšovat.

Další kapitolou jsou námi pořádané závody v dálkovém plavání, které jsme letos uspořádali čtyři závody. Dva na Mělicích a dva na Seči. Vždy to byl víkend, což se nám osvědčilo a v tomto formátu budeme pokračovat i v dalších letech. Musím poděkovat všem organizátorům, kteří nám s tímto nelehkým úkolem pomohli, ale i všem plavcům, kteří se závodů zúčastnili a vytvořili skvělou atmosféru. Na Seči jsme po dlouhé době měli jednoho plavce utonulého, kterého se podařilo díky rychlému zásahu Honzi Knotka, doktora Vrbici a dalších oživit a stabilizovat. Tento plavec je bez následků a může pokračovat v dalším normálním životě. Těžko udělat objektivní hodnocení, ale mnoho poděkování z konkurenčních klubů i ze svazu nás může těšit. Ale zároveň nás zavazuje k pořádání dalších podobných akcí v příštích letech.

Přejít nahoru