Čtyři medaile z ledové Svratky

Pardubická výpravaNejen bazénoví plavci, dálkoplavečtí vytrvalci, ale i zimní plavci mají svá mistrovství. V sobotu se sjelo 70 vyznavačů tohoto náročného sportu do Brna, aby v řece Svratce bojovali o medaile na tratích 100 m, 250 m, 500 m a 750 m. Zima dala o sobě dostatečně vědět a tak se teploměr ve vodě „vyšplhal“ jen k 1,8°C, vzduch klesl o jeden stupínek pod nulu…

mistryně ČR na 750 m Řádnou kvalifikací prošlo i pět členů našeho klubu. Na nejdelší trati – 750 m – se představila Renata Nováková a opět, tak jako v deseti předcházejících soutěžích, systémem start – cíl – nedala nikomu ze soupeřek šanci a načala druhou desítku vítězství a získala titul v kategorii žen. Zaplavala čas 10:14,5 a loňské vítězce Magdě Okurkové (FIDES Brno) nadělila 18 sekund. Druhý a třetí titul získali na nejkratší trati v kategorii dorostu Josef Jurica a Hanka Fousková, bazénoví plavci, kteří si „odskočili“ do ledové vody. Bronzovou medaili na trati 500 m v kategorii masters C (60-69 let) vybojoval výborným výkonem 12:08,2 Jan Kosek. Poslední pardubickou členku Zuzanu Miškovskou dělilo na trati 500 m v kategorii B od bronzu 12 sekund a doplavala na 4.místě.