Hrdinové ze Sečské přehrady

Seč 1Premiérové vítězství na 20 km Víta Ingedulda z Komety Brno a již čtvrté vítězství naší Lenky Štěrbové ml. na 41. ročníku Memoriálu Miroslava Kroufka na Sečské přehradě – to byly hlavní hrdinové nedělního závodu Českého poháru. Teplota vody „vyšplhala“ jen na 18°C a tak řádně prověřila aktéry nejdelšího závodu, ve kterém bojovali muži o to, kdo pojede na MS do Kazaně na trať 25 km. V čele se usadila trojice Vít Ingeduld a Karel Baloun (oba Kometa) a Matěj Kozubek (Bohemians) a bok po boku tak vydrželi až do poloviny závodu. Pak pole roztrhal brněnský Ingeduld, který postupně navyšoval svůj náskok a nakonec vyhrál s náskokem téměř čtyř minut před Balounem, třetí Kozubek pak ztratil na vítěze sedm minut. Na startu bylo celkem 14 plavců. Chladnější voda „nepustila“ do cíle tři plavce, mezi nimi byl i Dana Čabana, který vzdal po sedmém kole… Jeden plavec nestihl průjezdní limit na 10 km. Naopak si vodu pochvalovali Radek Táborský (Boh) a Aleš Rucký, kteří závod absolvovali v rámci přípravy na letošní pokus o zdolání úžiny mezi anglickým Doverem a francouzským Calais
Seč - 20 km ženyV soutěži žen startovaly dvě plavkyně Komety a dvě plavkyně z domácího klubu. V čele se usadila Silva Rybářová (Kometa), před domácí Lenkou Štěrbovou, ale nevydržela tam moc dlouho. Už od třetího kola začala ztrácet a po osmém kole závod vzdala. To už ve vodě nebyla ani její oddílová kolegyně Petra Šťastná a tak v cíli slavily double obě pardubické plavkyně – Lenka Štěrbová ml., která na Seči vyhrála nejdelší závod už po čtvrté, druhá Renata Nováková si upevnila vedení v celkovém pořadí Českého poháru.
Seč - 5 km mužiV závodě na 5 km mužů si pro vítězství doplaval domácí Josef Jurica, který o pět minut porazil matadora našeho klubu Petra Matěnu, o dalších pět minut zůstal zpět plzeňský Jiří Vítek. Na devátém místě doplaval Jan Knotek, Jan Jurica skončil dvanáctý, Zbyněk Melichar závod nedokončil. Soutěž žen ovládla Veronika Milerská z University Brno.
Seč - 3 km starší žáciV závodě na 3 km žactva si v kategorii ročníku 2001-2002 pro vítězství doplaval Vojislav Štěrba, druhý skončil Jan Čejka, Josef Knotek skončil sedmý a Petr Bareš osmý. Starší žákyně vyhrála Anna Pavlíčková z Komety Brno. V kategorii mladšího žactva si pro vítězství doplaval Tomáš Chocholatý ze Slavie Plzeň, druhý doplaval Aleš Balcar, soutěž dívek vyhrála Kristýna Hrušková z Komety, Tereza Čejková skončila čtvrtá.
Z rozhodnutí sekce dálkového a zimního plavání se kromě vítěze z dnešních 20 km Víti Ingedulda, zaplavou na mistrovství světa v ruské Kazani trať 25 km i Lenka Štěrbová a Silva Rybářová, které dostaly divokou kartu!