Corona Cup 2020

Aktuální zpráva z plaveckého svazu, kterou posílá předseda sekce plavání P. Petr Adamec

Jak jsme avizovali v posledním zápise VSP 05/2020 bod 3.1, podařilo se nám dnes dojednat organizaci mimořádných plaveckých závodů pro žactvo a dorost + dospělí, které jsme nazvali „Corona Cup“. Po jednání s plaveckým stadionem v Podolí nám bylo povoleno tuto soutěž uskutečnit za podmínky, že se každého ze závodů zúčastní maximálně 200 plavců. Jelikož se musel závod připravit v krátké době díky informacím o rozvolnění opatření, trvalo nějaký čas, než jsme dnes dostali z Podolí veškeré informace. Cílem těchto závodů je umožnit alespoň určitému omezenému počtu plavců si po delší době zazávodit a setkat se také na širší trenérské a rozhodcovské úrovni, čímž chceme podpořit i důležité sociální hledisko.
Žákovský závod se uskuteční 27.6.2020, tedy v termínu, kdy se mělo původně konat MČR žactva.
Závod pro dorost a dospělé se uskuteční 4.-5.7.2020.
Přihlášky na žákovské soutěže, vzhledem k omezení počtu plavců na bazéně, mohou být zaslány pouze za plavce, kteří se umístili do 10.místa na Letním Mistrovstvím ČR žactva
nebo
na Zimním Mistrovství ČR žactva 2019
a
Letním poháru ČR nebo Zimním poháru ČR 2019 11ti letých.
U dorostu a dospělých do 10. místa na Letním Mistrovství ČR nebo Zimním mistrovství ČR 2019 dorostu+dospělých a 14ti letého žactva 2019.
Startovné se neplatí.
Soutěž je vypsána jako víceboj, kdy žactvo plave 100m M-Z-P-K + 200m PZ.
U dorostu a dospělých se plavou 50m a 100m M-Z-P-K + 200PZ. (Systém je tedy takový, že každý přihlášený plave všechny disciplíny.)
Vítěze v jednotlivých kategoriích určí součet FINA bodů všech odplavaných disciplín.
V případě, že bude překročen stanovený limit účastníků, budou ze soutěže vyřazeni plavci podle kategorií s nejhorším přihlášeným časem na 200PZ. V případě menšího počtu přihlášených účastníků bude ihned klubům oznámena možnost přihlásit další plavce do soutěže.

Přejít nahoru