Zlato a český rekord pro Honzu

Čekají nás poslední dva dny Mistrovství Evropy juniorů v Kazani. Dopoledne se představí všichni tři naši plavci. Na start se nejprve postavil Honza Čejka v závodě na 50 m znak a v poslední rozplavbě dosáhl času 26,17 a to stačilo na bezpečný postup do semifinále z 8. místa. 50% úspěšnost je konečný výsledek po rozplavbách na 100 P. Lída Štěpánková potvrdila dobrou formu a v cíli dohmátla v čase 1:08,75 a do odpoledního semifinále postoupila ze 4. místa. Káťa Laňková zůstala 0,1 s za svým nejlepším letošním časem a obsadila konečné 21.místo.

Honza

MISTR EVROPY JE Z PARDUBIC A JMENUJE SE JAN ČEJKA!
Honza vynechal semifinále na 50 Z a soustředil se jen na svůj životní závod. A vyplatilo se. Po první padesátce (27,59) otáčel jako druhý, stejné místo mu patřilo i v polovině trati (57,65), pak už ale převzal roli favorita a ukrajoval metr po metru, na 150 m už byl první (1:27,77) a jako jediný stlačil poslední padesátku pod třicet vteřin a byl z toho skvělý čas – 1:57,51! Juniorské zlato je doma, vylepšený český seniorský rekord ze včerejška je doma. V co nikdo asi moc nedoufal by byl limit „A“ pro OH do Tokia – představte si, chyběla jedna setina… Tak příště. Ale to před tím už mu nikdo nevezme. 🙂
Ještě před Honzou startovala v semifinále na 100 P Lída Štěpánková. Po první lehké padesátce v té druhé vystupňovala tempo a o setinku si polepšila čas z dopoledne – 1:08,74 a postoupila jako pátá do zítřejšího odpoledního finále. Tak ji zítra držme palce.

A jak mají naši plavci rozvrženy disciplíny?