Co dělají dálkoví plavci?

Český pohár v dálkovém plavání pokračoval po závodech na Seči dalšími koly.

Hned v úterý se na Slapské přehradě plaval další maratón. V závodě na 10 km tam v soutěži žen dominovala Lenka Štěrbová, která vyhrála v čase 1:53:41,5. V soutěži mužů pak pardubický mladší dorostenec Jan Knotek úspěšně doplaval v čase 3:13:29,3 na 2.místě ve své věkové kategorii. Karel Gobernac byl na 5 km třetí a Saša Hlavsa devátý, na 3 km mladší žáci Vojislav Štěrba šestý a Josef Knotek devátý a vítězství si ve stejné kategorii žaček vybojovala i Míša Štěrbová.

Druhý den na to se uskutečnila „Ejpovická devítka“. Honza Knotek našel v dálkovém plavání zalíbení (a to je dobře) a absolvoval všechny tři závody – 5 km 1:43:18,7 (3.) – 3 km 1:07:56,4 (3.) – 1 km 24:08,2 (5.), což součtem časů stačilo na 3.místo v kategorii mladšího dorostu. V závodě na 5 km mužů byl Karel Gobernac 20. a Josef Knotek v závodě na 1 km mladší žáci 8.

Náročný týden zakončili dálkoví plavci ve Vltavě, která měla 18°C. Ani tady nechyběli bratři Knotkovi. Mladší Josef zopakoval 8.místo v závodě na 1 km, starší Honza byl druhý na 1 km a na 5 km. Sedmnácté místo přidal Karel Gobernac na 5 km a Saša Hlavsa byl 35.

Český pohár po týdenní přestávce pokračuje víkendovým závodem na Hlaučíně, kde se rovněž uskuteční Mistrovství ČR žactva.