Co bylo, je a bude

Letošní plavecká část sezóny pro nás začala už srpnovým klubovým soustředěním v Jilemnici, kde se nás sešlo opravdu hodně (zprávy na stránkách). Druhou akcí bylo úvodní testovací soustředění juniorských reprezentantů (Čejka, Štěpánková) v Nymburku. První týden v září bylo stále ještě uzavřen bazén a tak jednotlivé skupiny „trénovaly kde se dalo“ (HK, Hlinsko). První víkend se v Mělicích uskutečnily hned dva závody Českého poháru v dálkovém plavání (bohužel nikdo k tomu nic nenapsal… 🙁 . Ve stejném termínu startoval Petr Matěna ve Slovinsku na ME masters (článek na stránkách). V rychlém sledu následovalo soustředění plavců SCM I. (Vavřinová, Klásek A.) v Srní a ve stejném termínu i soustředění SCM II. v Trutnově (Apltauerová, Balcar A., Čejka, Jurčíková, Klásek J., Rejman). Na konci září pak čekalo ještě Honzu Čejku soustředění juniorských reprezentantů v Olomouci.
První ostrý start v bazénu pak absolvovalo našich 30 plavců na 22. ročníku Velké ceny v nově zrekonstruovaném bazéně ve Vysokém Mýtě (na článku se usilovně pracuje).
A co nás čeká? Už ve středu odjíždí Adéla Vavřinová na světový pohár do Budapešti, kde se od čtvrtka do soboty poplave na krátkém bazénu v maďarské metropoli. Po ruské Kazani, katarské Dauhá a holandském Eindhovenu je to čtvrté kolo této světové série. Na startu budou plavci ze 41 států, nechybí plavci z Ruska, Číny nebo z USA. Od soboty do neděle se v Trutnově uskuteční 34. ročník mezinárodních závodů o Velkou cenu města. Na startu se představí 14 našich plavců. Následující víkend se pak naši plavci rozdělí na dvě skupiny. Ti nejmladší ročníky zamíří do Náchoda na Pohár Jiráskova kraje, starší pak do Nového Jičína na Malou cenu. Prvním ostřejším startem bude pak Velká cena Brna – 5. kolo Českého poháru. 50.ročník tohoto významného mezinárodního závodu, kde se sejde hodně velká konkurence, je jedním z kvalifikačních závodů pro české plavce na prosincové mistrovství světa, které se uskuteční 11. – 16. 12. v čínském 25 m bazénu v Hangzhou. Letos se závody uskuteční na přepůleném 50-ti metrovém bazéně na Lužánkách! To jsou akce do konce října. Do celkového výčtu ještě chybí podzimní soustředění skupin TM1 a TM3, které se uskuteční v Trutnově.