Český pohár Praha 2012

O víkendu se v pražském podolském otevřeném 50-ti metrovém bazénu uskutečnilo další kolo Českého poháru v plavání. Na startu se objevili plavci z Česka, Slovenska, Polska, Izraele, Lotyšska a Litvy. V některých disciplínách bylo na startu i přes sto závodníků. Z našich plavců se nejvíce dařilo Martinu Cögrovi, který skončil ve své hlavní disciplíně 200 P na druhém místě výborným časem2:24,87, na poloviční trati pak byl pátý (1:07,97) a ve sprintu sedmý (30,86). Konečně se závody vyvedli i Šárce Stachové, která na 800 VZ doplavala v čase 9:50,39 šestá, na 400 VZ dosáhla dalšího zlepšení (4:45,62 – 13.) a na 200 VZ doplavala desátá (2:16,76). Do desítky nejlepších se pak ještě vešel úspěšný maturant Jan Volár, který ve večerním závodě na 1500 VZ skončil osmý časem 18:01,26. Spokojen může být i Václav Werner, který konečně „pohnul“ s časem na 200 VZ – 2:04,61 (17.). Pochvalu za předvedené výkony zaslouží i Marek Albrecht, Adam Skutil (400VZ), nestárnoucí trenér Martin Kratochvíl, který na 50 M dosáhl času 28,22 (24.) a nechal za sebou všechny naše plavce!! Snahu nelze upřít ani Anetě Pučanové a Martinu Hartlovi. Naopak daleko za očekáváním zůstává Tadeáš Havránek…