Český pohár a Mistrovství Evropy juniorů

Náročný program mají před sebou dálkoví plavci. Už ve čtvrtek pokračuje Český pohár v dálkovém plavání druhým kolem Tour de OWS závodem v Plzni na Boleváku. Závod na 10 km se plave jako Mistrovství ČR dorostu, dospělých a masters. Naše barvy bude hájit pětice Petr Matěna a Jan Knotek v soutěži mužů, Iveta a Renata Novákovy a Lenka Štěrbová v soutěži žen. Medailové ambice má především Lenka, která o ně bude usliovat jak v kategorii starších dorostenek, tak i v kategorii žen. Tam se však sejde velmi silná konkurence. Nebude chybět olympionička Jana Pechanová, která po dva víkendy vyhrála na „ostrovech“ závody na jednu míli, nebude chybět vítězka závodu na 10 km na Seči Silva Rybářová a zapomínat nemůžeme ani na jihlavskou Barboru Pickovou. V rámcových závodech se pak představí dalších pět našich plavců.
Po čtvrtečních závodech následuje hned v pátek „Ejpovická devítka“ – 3.kolo Tour de OWS a hned v sobotu ja na pořadu „Slapský maratón“ (4.kolo). Poté budou mít plavci odpočinek až do neděle 15.7., kdy se poslední 5.kolo Tour de OWS plave v Praze ve Vltavě.
Nesmíme zapomenout na středu 11.července, kdy z Ruzyně odlétá česká juniorská reprezentace do Turecka na juniorské Mistrovství Evropy. Na palubě bude i Lenka Štěrbová, která bude chtít jednak zúročit tvrdou přípravu, kterou v letošním roce absolvovala a jednat si vylepšit loňské 19.místo.