Český pohár Ostrava

V sobotu a v neděli se v ostravském 50-ti metrovém bazénu konalo 2.kolo Českého poháru v plavání za účasti plavců z Česka, Polska a Švýcarska. První ostřejší test pro pardubické plavce, který byl zároveň kvalifikačním závodem na M-ČR, dopadl tak půl na půl. Nejvíce se dařilo Lence Štěrbové (viz foto), která v dramatickém závodě na 1500 m volný způsob vrátila českobudějovické Dominice Hovorkové porážku z M-ČR v dálkovém plavání a po dlouhé době vybojovala v Českém poháru v plavání pro Pardubice 1.místo. O jedno místo horší (porazila ji pouze domácí Tereza Závadová) byla v nedělním závodě na 800 VZ. Na obou tratích si vytvořila nejlepší časy. Dvakrát se na stupně vítězů probojoval i Martin Cöger, který vybojoval 3.místo v sobotním finále na 200 m prsa a stejné místo vybojoval i v neděli na poloviční trati.
Na stupně vítězů se sice nedostala, nic méně si Míša Štěrbová (viz foto) vylepšila časy ve všech startech. A to neměla program vůbec jednoduchý. Nejprve se zlepšila na 400 VZ (4:50,61), poté postoupila čtvrtým nejlepším časem do finále na 200 M (2:36,10), který si odpoledne ještě o něco málo vylepšila (2:35,75 – 6.) a vše zakončila 200 PZ (2:35,65). V neděli na ni čekala 400 PZ (5:27,62 – 10.) a v závěrečné osmistovce kraulem dohmátla v čase 9:59,99 a skončila na 12. místě. Tak a to byly pozitiva víkendového závodu.
Ostatním se už tolik nedařilo. Je však nutno ale pozvednout třeba čas Veroniky Ročkové na 50 m prsa (36,64 – 11.), ale na stometrové a dvěstěmetrové trati už propadla, nebo i čas Šárky Stachové na 400 VZ 4:50,18, ale na kratších tratích s časy spokojená taky nebyla. Vašek Werner se po téměř dvouměsíční absenci kvůli těžšímu průběhu neštovic stále nemůže dostat do potřebné kondice a absence je na něm viditělně znát. Posledním byl Pavel Jankovič, který se vylepšil v některých disciplínách, ale k výraznějšímu posunu mezi dorosteneckou špičku to zatím nestačí.
Dalším program plavců je následující. Sestry Štěrbovy odjely na tradiční 14ti denní soustředění do Chorvatska, o víkendu startuje další skupina plavců na Mezinárodních závodech v Ústí nad Labem. Příští týden bude v Trutnově probíhat soustředění SCM a v polovině května se pak velká výprava pardubických plavců vydá autobusem na mezinárodní závody do slovinské Ljubljany.