Český pohár 7.kolo

Tento víkend (10.-11.11.) se uskutečnil jeden z nejprestižnějších plaveckých závodů na našem území, a sice Velká cena Brna 2012. Závodů se zúčastnila nejen celá česká špička, v čele s reprezentanty, kteří startovali na OH, ale i reprezentanty Polska, Slovenska a Maďarska, za které velice výrazně svými výkony vyčníval David Verrasztó, také účastník OH v Londýně. Vysokou úroveň těchto závodů podtrhují čtyři seniorské a tři dorostenecké rekordy ČR.
Naši plavci při takto velké konkurenci nedosáhli na žádnou finálovou účast, nicméně svými časy potěšili. Možná se malinko více očekávalo od Lenky Štěrbové, ovšem na závody již odjela částečně indisponována, což zřejmě mělo vliv na její výkony. Dobrou formu potvrdila Míša Štěrbová, která si zaplavala osobní rekordy či plavala na úrovni svých nejlepších časy. Svou trenérku potěšily svými výkony Aneta Pučanová a Šárka Stachová. Aneta si udělala téměř na všechny disciplíny, které plavala, osobní rekordy, přesto je nutno říci, že je potřeba pracovat dál, aby to stačilo na lepší umístění v tak nabytém závodě, jakým VC Brna je. Šárka si také zaplavala krásné osobní rekordy a jak jí, tak trenérku jistě nejvíce potěšil ten na 400VZ, ve kterém pokořila hranici 4:40. Adam Skutil, si vyplaval osobní rekord na 100 m znak, ale na dvojnásobné trati zaplaval na úrovni svého nejlepšího času z minulého týdne v Jihlavě. V neděli se k nám připojila také skupina trenéra Kratochvíla, kde se nejlépe dařilo Pavlu Jankovičovi, který se výrazně polepšil na 100 M.
Celkově lze hodnotit tyto závody jako velice poučné pro závodníky, kteří nedosahují úplné špičky. Jedině sledováním nejlepších se můžeme učit sami. Doufejme, že jednou se zase jiní budou dívat na naše závodníky a učit se od nich. Výsledky na těchto závodech snad povzbudí plavce do jejich další práce.
článek zpracovala Lenka Korchňáková

Výsledky