Český pohár 2.kolo

(zprávu zpracovala Lenka Korchňáková)

Tento víkend (27. – 28. 4. 2013) se konala VC Ostravy za přítomnosti několika předních plavců ČR. Do Ostravy se vydalo 10 plavců našeho oddílu a někteří byli velice výrazně vidět. V období, kdy ještě není třeba ladit na vrchol sezony, velice slušně zaplavala Lenka Štěrbová 1500 VZ. Časem 17:38,25 se postarala o první stupně vítězů sobotního dopoledního klání. V odpoledním finálovém bloku se pak představili další naši plavci. Nejdříve David Jehlička vyhrál závod na 200 P časem 2:24,98, ve stejném závodě obsadil Martin Cöger sedmou příčku. Další disciplínou byla 400 VZ ženy, kde se představila Lenka Štěrbová, časem 4:36,04 obsadila konečnou 5. příčku. Na 100 Z se opět na start postavila Lenka, tentokrát vybojovala 4. místo časem 1:10,36. Její mladší sestra Míša Štěrbová vystrčila růžky v seniorském plavání a postarala se o třetí místo v disciplíně 200 M časem 2:28,92. V neděli se našim plavců již tolik nedařilo, přesto jsme vybojovali dvě krásná druhá místa. V závodě na 800 VZ zaplavala Lenka Štěrbová čas 9:22,78 a na 100 P David Jehlička 1:07,71.

Zbytek výpravy si také nevedl špatně, dobrý výkon předvedl Josef Jurica v disciplíně 800 VZ, čas 9:43, 85 je jeho novým osobním rekordem. Aneta Pučanová si vylepšila osobní rekord na 100 VZ časem 1:04,53, Pavel Jankovič si vylepšil své časy na 400 VZ a 50 VZ. Chtěla bych ocenit i ty, jímž se tolik nedařilo, za přístup, který měli k závodům. Jejich čas jistě ještě přijde.

Ozdobou Velké ceny byly výkony českých reprezentantů Simony Baumrtové, která zaostala jen 16 setin za českým rekordem z OH v disciplíně 200 Z, Petry Chocové, která vyškolila všechny prsařky na 50 i 100 m prsa.

Dalším závodem bude domácí VC Pardubic, přeji všem, ať se daří a příprava probíhá podle plánu.