Český pohár 1. kolo

sdr

Ostravský 50-ti metrový bazén hostil plavce z úvodního osmidílného seriálu Českého poháru v plavání. Na tradičních závodech se vedle českých plavců představila také kvalitní zahraničí konkurence, která se prezentovala velmi zajímavými výkony. Po čtyřech prvenstvích si odvezli Miguel Duarte Nascimento a Diana Duraes z Portugalska a také Zsuzsanna Jakabos z Maďarska. Bodově nejhodnotnějšího výkonu dosáhl maďarský plavec Maxim Lobanovszkij na kraulové stovce. Času 49.79, za který obdržel 836 bodů, dosáhl plavec z Györu už v rozplavbě.
Neztratili se ani naši plavci, kteří s úspěchem bojovali v odpoledních finálových rozplavbách a nezůstalo jen u prosté účasti, ale podařilo se jak Honzovi Čejkovi, tak i Eně Štěrbové vystoupit na stupně vítězů. V sobotním odpoledním finálovém bloku se nejprve představila Týna Jiránková, která na 50 m znak skončila pátá (31,76), vzápětí na dvojnásobné trati už čtvrtá (1:08,84). Poprvé se na bronzové stupně vítězů probojovala Eňa Štěrbová na 200 m motýlek v nejlepším osobním čase 2:25,58, o místo lépe pak skončil Honza Čejka na 200 PZ v osobáku 2:08,66. V neděli si pak v nejrychlejší rozplavbě na 400 PZ vyplavala čtvrté místo Eňa (5:16,04), když od bronzového stupínku ji dělily čtyři sekundy. Na 200 VZ porazil Honza plzeňského Polcara o pět setin a skončil na 3. místě v čase 1:55,12. V závodě na 200 Z jsme měli hned dvojí zastoupení – Eňa doplavala pátá (2:31,55), osmá pak skončila Hanča Fousková (2:37,95). Další bronz vybojoval znovu Honza na 100 M v osobním rekordu časem 57,06 a znovu o pět setin za sebou nechal domácího Havlíka… 🙂 Osmé místo ještě přidal Matouš Rejman (59,96).
Nezapomeňme ani na další naše plavce – hostující Jenda Klásek si polepšil hned na třech tratích – 200 a 400 VZ a na 50 M, jeho bratr Adam vylepšil čas z minulého týdne z Grazu na 400 VZ, třikrát se zlepšil nejlepší časy i Matouš Rejman na 100 a 200 VZ a 100 M, 50 M Kačka Avramová, na 50 Z a 200 PZ Hanča Fousková a na 200 VZ i Marky Navrátilová.
Další závody, které nás čekají bude VC ÚStí nad Labem (11.-13.5.), Jarní pohár v Hradci Králové (12.5.), ale vše bude směřovat k příštímu závodu Českého poháru Arena Cupu v Pardubicích, který bude jedním z vrcholů letošní sezóny. Velká cena Pardubic byla totiž vybrána jako mítink, kde se budou plnit limity pro evropský šampionát v Glasgow.