Bronz z MEJ pro Dana

Od úterý do neděle se 565 plavců ze 48 zemí Evropy sjelo do římského bazénového komplexu Foro Italico, aby změřilo síly na Mistrovství Evropy juniorů. Mezi nimi nechyběla ani devítka českých plavců – 6 plavců a 3 plavkyně. A mezi devítkou plavců nechyběli ani naši plavci – Dan Gracík a Natálie Jandíková, kteří spolu s trenérem Martinem Kratochvílem udělali v přípravě maximum pro to, aby navázali na poslední MEJ, které proběhlo před dvěma lety v ruské Kazani.
(dále budu využívat zpráv z klubového facebooku)
První den MEJ 2021 v Římě máme za sebou. Na startu se včera představili v dopoledních rozplavbách i oba dva naši plavci Nejprve Dan v rozplavbách na 50 motýlek časem 24,53 postoupil z děleného 10. místa do semifinále Následně v rozplavbách na 50 prsa startovala i Naty časem 32,45 skončila na 17. místě, tedy těsně před branami semifinále Odpoledne v semifinále na 50 motýlek vylepšil Dan svůj čas z rozplaveb na 24,29 a z 8. místa proklouzl do finále.
Druhý den MEJ 2021 v Římě přinesl velký úspěch pro českou juniorskou reprezentaci zásluhou Dana, který si ve finále na 50 motýlek dohmátl pro bronzovou medaili – vynikající start mu dopomohl k evropské medaili v motýlkařském sprintu a časem 23,79 zaostal jen 5 setin sekundy za svým českým juniorským rekordem z nedávného LMČR v Ústí nad Labem.
Třetí den nejdříve z našich plavců skočila do bazénu Naty na 200 P a v cíli se zastavil čas na 2:39,18 a to stačilo na 29. místo. O poznání lépe se dařilo Danovi, který na 50 Z dohmátl v čase 26,18 a to stačilo na postup do semifinále z průběžného 8. místa. V odpoledním klání Dan zopakoval na setinu čas z dopoledních rozplaveb, ale protože soupeři zrychlili, stačilo to Danovi na konečné 12. místo.
Čtvrtý den mají naši plavci volno 🙂
Pátý den měli na programu naši plavci po jednom startu. Naty startovala na 100 m prsa a v cíli dohmátla v čase 1:14,13, byla pátá ve druhé rozplavbě a celkově to znamenalo 31. místo. Dan startoval na nejkratším kraulařském sprintu a přestože „zmáčknul“ čas v cíli pod 24 sekund – v nejlepším osobním čase 23,92 – stačil tento čas na 44. místo. K postupu bylo třeba zaplavat čas 23,26…
Šestý poslední den a na startu bude jen Dan jako člen štafety na 4×100 PZ, kde poplave svůj úsek motýlem.

 

 

 

Přejít nahoru