Brána do finále se zavřela

Ostrava - semifinále V sobotu a v neděli se v Praze (česká skupina) a v Ostravě (moravská) uskutečnilo semifinále M-ČR družstev. Jen první tři z obou skupin měli jistý přímý postup, když o pořadí rozhodly body za umístění. Další dvě družstva z obou skupin postoupily na FINA body, tzn. že body se počítaly za jednotlivé časy.
V sobotu se nejvíce dařilo Míše Štěrbové, která doplavala třetí na 200 M, čtvrtá skončila Adéla Teclová na 100 VZ, Lenka Štěrbová na 400 VZ a štafeta na 4×100 PZ, když mocně dotahující Adéla Teclová na posledním úseku prohrála o 0,01…, páta pak Adéla Vavřinová na 200 P a Lenka Štěrbová na 100 Z. Tradičně nejsilnější disciplína 400 VZ (Kubátová-Štěrbová L.) nám přinesla 1207 bodů a taky již tradičně jsme nejvíc tratili na 200 P. Po sobotě se ziskem 7262 byla děvčata těsně pátá.
V neděli se nejvíce vytáhla děvčata na 100 M – Míša Štěrbová byla druhá, Adéla Vavřinová třetí a v tu chvíli jsme „odskočili“ plavkyním Trutnova o 14 pomocných bodů, ale protože jsme bojovali o čtvrté místo, „šly“ tyto body stranou a rozhodovaly FINA body. Čvrtá místa vybojovala Adéla Vavřinová na 100 P a Lenka Štěrbová na 200 Z, pátá byla Adéla Teclová na 200 VZ a Lenka Štěrbová na 800 VZ. Drama vyvrcholilo před štafetou na 4×100 VZ, kdy jsme na FINA body vedly nad Trutnovem o 42 bodů. Přes veškerou snahu se nám však náskok uhájit nepodařilo a finále nám uteklo o 46 bodů… V konečném účtování včetně výsledků z Prahy skončila děvčata devátá.

Výsledky Morava

Bodové zisky – semifinále