Bojovností k úspěchu

Ostravský 50-ti metrový bazén byl svědkem letošního finále Mistrovství ČR družstev, kde startovalo osm nejlepších týmů mužů a osm nejlepších týmů žen, které přešly sítem oblastního a semifinálového kola. Po roční absebci se do finále probojovalo i družstvo našich žen. Semifinálovou sedmičku ze Zlína doplnila Anča Šádková. O proti zlínskému závodu jsme udělali drobné změny, které se ukázaly jako velmi prospěšné.

(zleva)Míša Štěrbová-Kačka Burianová-Áďa Vavřinová-Pavla Avramová-Áďa Teclová-Eňa Štěrbová (dole) Anča Šádková-Káťa Burianová

V úvodní disciplíně si prohodily disciplíny Kačka Burianová s Áďou Vavřinovou. První dobrý tah. Na 200 P vybojovala dvojice Adéla Vavřinová-Míša Štěrbová 14 bodů a na 100 VZ Adéla Teclová-Káťa Burianová 12 bodů a po dvou disciplínách jsme se usadili na 6.příčce. Soutěž družstev má svá pevná pravidla o počtech startů a každý jednotlivec může startovat ve čtyřech startech individuálních a dvou štafetách. I my máme silné disciplíny (200 a 400 PZ) a slabé. Ta nejslabší následovala a byl to 200 M (pouze 9 bodů) a tak se musely činit znakařky na 100 m – Káťa Burianová-Anča Šádková (17 bodů) a 16 bodů vybojovala dvojice Áďa Vavřinová-Míša Štěrbová na 400 PZ. Pozadu nezůstaly ani kraulérky na 400 m a Eňa Štěrbová s Áďou Teclovou přidaly do společné „kasy“ 15 body a před štafetou se dělily od šesté a sedmé místo s družstvem z Jihlavy. Již osvědčená čtveřice Kačka Burianová-Áďa Vavřinová-Míša Štěrbová-Áďa Teclová na 4×100 PZ doplavaly na skvělém 5.místě v čase 4:33,75 a porazily nejen plavkyně Jihlavy, ale i věčné rivalky z Trutnova. Po prvním dnu jsme ztráceli na 5.místo 12 bodů, náskok před Jihlavou činil 4 body.
Druhý den nám klapal na jedničku – 200 VZ (Štěrbová L.-Teclová – 13 bodů), 100 P (Burianová-Vavřinová 15 bodů), 200 Z a skvělých 19 bodů pro duo Štěrbová M.-Šádková a na 50 VZ vybojala děvčata 12 bodů (Avramová K.-Burianová). Tradičně přišel propad na 100 M (7 bodů) a vše jistila „polohovková jistota“ na 200 m Štěrbová M.-Vavřinová (19 bodů) a 800 VZ (Štěrbová L.-Avramová P.) s 12 body. Před závěrečnou štafetou bylo 5.místo v nedohlednu a šesté místo jsme museli ještě potvrdit. Obě štafety jsou však naším klenotem a děvčata nezklamala ani tentokrát na 4×100 VZ a tentokrát v pozměněném pořadí Vavřinová-Burianová-Teclová-Štěrbová zaplavala čas 4:06,03 a dohmátla pátá, těsně za Trutnovem, dokonce před Kometou, ale hlavně před Jihlavou. Tím jsme mohli oslavit nejlepší umístění družstva v kategorii žen – 6.místo! 🙂
Pár statistik na závěr: nejsilnější disciplíny –
24 bodů – 4×100 PZ, 4×100 VZ
19 bodů – 200 PZ, 200Z
17 bodů – 100 Z
16 bodů – 400 PZ
15 bodů – 400 VZ, 100 P
Podle bodů dle tabulek FINA jsme se ze 13 disciplín celkem 11x dostali přes tisíc bodů. Nejslabší disciplínami byli obě motýlkové tratě na 100 a 200 m. Vybojovali jsme celkem 228 bodů, o které se děvčata rozdělila takto: