Bez zlata to nejde

Poslední den šampionátu začaly prsařky na 200 m. Hanka Fousková (MD) „nepřekročila svůj stín“ a časem 2:57,39 obsadila 15.místo. Znakařská stovka pro Kačku Burianovou (MD) a jistota postupu do finále s časem 1:10,02 z pátého místa. O kategorii výš proklouzla do finále i Anča Šádková za čas 1:10,23 a tradičně neměl s postupem problém i Honza Čejka (MD), který si pohlídal finále z druhého postupového místa (1:02,32). Ve své hlavní disciplíně 200 M si ze stejného místa vybojovala postup i Míša Štěrbová (SD) časem 2:25,74 a velmi bojovným výkonem a výrazným zlepšením i Pavla Avramová (SD) – 2:36,55 (8.). Na řadu přišla „královská“ 100 VZ. Pro mladší kategorii byl postup nedosažitelný – Kačka Burianová 1:03,03 (14.) a Kačka Avramová 1:04,76 (23.). O stupínek výš však výborně plavající Adéla Teclová jen lehce atakovala hranici jedné minuty, ale čas 1:00,05 stačil v klidu na druhé postupové místo. Mistrovství nevyšlo moc Lukášovi Balcarovi (MD) a vteřina za OR a čas 57,09 stačil na 15.místo. Očekávaná 200 PZ a znovu útok v podání Adély Vavřinové (MD) na limit na MEJ nevyšel, přesto skvělý čas 2:23,75 a postup z prvního místa. Nezdolná Míša Štěrbová po 200 M nastoupila i na 200 PZ a vybojovala i tady postup (2:30,39 – 4.) a ze stejného místa si pojistil postup i Honza Čejka (2:19,18). Na řadu pak přišli vytrvalci na 1500 m. Vojko Štěrba (MD) vyrovnanými stovkami si doplaval pro 5.místo a pro nejlepší letošní čas – 17:11,52.

Adéla TECLOVÁ 2.místo 100 VZ - 59,94

Adéla TECLOVÁ 2.místo 100 VZ – 59,94

Odpolední finále jsme zahájili 100 Z. Kačka Burianová (MD) se zlepšila na 1:08,72 a bylo z toho 5.místo. Anča Šádková (SD) zabojovala ve druhé padesátce a dohmátla v osobáku 1:08,24 na 6.místě. Králem znakařských tratích v kategorii MD byl jednoznačně Honza Čejka. Po přesvědčivých výhrách na 50 a 200 m, nenechal nikoho na pochybách, že umí i sto metrů. Jediný se dostal pod minutu, vyhrál téměř o 2,5 vteřiny – poprvé pod šedesát vteřin na dlouhém bazénu – 59,89 a vybojoval své čtvrté zlato. Pro svoji druhou bronzovou medaili si pak doplavala Míša Štěrbová na 200 M v čase 2:22,62 a Pavla Avramová ještě na 150m byla lehce před dopoledním mezičasem, ale nakonec z toho byl čas 2:37,98 a 8.místo. Na 100 VZ Adéla Teclová potvrdila čas z Vídně, byť v polovině trati otáčela až na pátém místě, skvělým finišem dohmátla na 2.místě časem 59,94. Poslední šance pro Áďu Vavřinovou na 200 PZ. Bojovala, ale nevyšlo to – 2:23,34 a 77 setin za limitem a náplastí je alespoň stříbrná medaile. Třetí bronzovou medaili pak doslova vydřela Míša Štěrbová na stejné trati SD (2:28,21). A ještě jeden bronz – Honza Čejka v závodě na 200 PZ za čas 2:14,29. Konec úspěšného vystoupení podtrhly štafety na 4×100 VZ. Ve druhé rozplavbě hned na prvním úseku zaplavala skvěle Adéla Vavřinová – v osobáku 58,82 (v sólu by to bylo stříbro…) – a předávala jako první. Náskok pojistila Adéla Teclová (59,96), na třetím úseku skvěle rozjela Kačka Burianová (mezičas 28,79), ale v závěru ji trochu došly síly, přesto výborných 1:01,45 předávala stále jako první. V první rozplavbě štafeta KPS Ostrava dohmátla v čase 4:00,70 a tak Míša Štěrbová jela jen „proti času“. Na mezičasu byla za 29,09 a v cíli ve skvělých 1:01,41. Přesto to nestačilo – holky však zaplavaly oddílový rekord (před 12 lety zaplavala čtveřice Korchňáková-Farská-Stachová L.-Lokvencová čas 4:04,03) 4:01,61 a vydolovaly z plzeňského bazénu stříbro! „B“ štafeta (Avramová P.-Šádková-Fousková-Avramová K.) pak skončila časem 4:19,85 deváta. Za zmínku stojí čas Anči 1:02,98! Poslední se pak představila dorostenců – Pepa Jurica začal v osobáku 58,67, následoval Vojko Štěrba (57,38) – Lukáš Balcar (57,33) a finišoval Honza Čejka (54,82). Čas 3:48,20 stačil na 7.místo.
Dnešní účet: 1x zlato, 3x stříbro, 3x bronz, po jednom umístění na 5., 6., 7. a 8.místě.
Suma sumárum: 5x zlato – 4x stříbro – 6x bronz
Jen ta třešnička na dortu tam chybí, ale bereme to sportovně. Příště se to určitě povede! 🙂