Bez opor jsme neobhájili

O víkendu se v domácím bazéně uskutečnilo finále Mistrovství ČR družstev 1. a 2. ligy. Složení družstev bylo stejné jako v loňském roce, protože se v tom letošním díky pandemii nestihly odplavat ani krajská, ani semifinálová kola. Nás zajímala 1. liga, protože obě naše družstva loni mezi osmičkou nejlepších byla. Muži obhajovali druhé, ženy páté místo.

HONZA NA VŠECHNO SÁM NESTAČIL
Bez nemocného bronzového medailisty z MEJ – Dana Gracíka a bez bratrů Kláskových, kteří ukončili sportovní kariéru, se nejvíce dařilo olympionikovi Honzovi Čejkovi, který za 4 vítězství (100 a 200 Z, 200 a 400 PZ) připsal klubu 80 bodů a k tomu ještě 12,5 bodu za štafetu. Druhým nejúspěšnějším „sběračem“ byla nová akvizice – juniorský reprezentant Albert Moc (57,5 bodu) a třetí byl Honza Teplý (52,5). Nejsilnější disciplínou byla 200 PZ dvojice Čejka – Teplý (32 bodů). Družstvo dále tvořili Jiří Chalupník, Matouš Rejman, Maxim Havlena, Vilém Mikula a Pavel Janeček. I přes enormní snahu a mnohá zlepšení, to letos na lepší než 6. místo nebylo. O celkovém vítězi se nakonec rozhodovalo až v závěrečné štafetě na 4×100 VZ, kde se nakonec z trofeje radovali plavci Komety Brno (385 bodů) před obhájci ze Slavie Plzeň (376 bodů) a třetí premiérově plavci z PK Nový Jičín (341 bodů).

CHYBĚLO CELÉ DRUŽSTVO ŽEN
Ještě hůře na tom bylo s absencemi ženy – Adéla Vavřinová (studium v USA), Lenka Štěrbová (start na EP v DP v Barceloně), nemocné byly Káťa Laňková, Lída Štěpánková, Klára Šimánová – což je páteřní pětice celého družstva. Navíc chyběly i „zálohy“ – Kája Teplá, Klára Macháčková či Helča Blahová. To je hnedle kompletní jedno družstvo… Aby těch ztrát nebylo málo, tak v závodě na 200 M kvůli zdravotní indispozici nedoplavala ani Anička Pátková a do dalších bojů už nezasáhla. Nejvíce bojů vyplavala juniorská reprezentantka Natálie Jandíková (39), druhá byla Káťa Burianová (37) a  třetí Ida Ferrara (24). Do družstva pak ještě patřily Eliška Hlavatá, která příjemně překvapila svými výkony, Veronika Dvorská,  Terka Čejková, Káťa Apltauerová, Lota Rejmanová, Terka Čabanová a Nela Peružková. Nejsilnější byly prsařské disciplíny dvojice Jandíková – Čejková (200 P 15 bodů a 100 P 13 bodů). V soutěži družstev obhájily plavkyně Slavie Plzeň (439 bodů), před KPS Ostrava (412 bodů) a Kometou Brno (360 bodů).

Další závody, které nás čekají je Velká cena Trutnova (2. – 3. října) a za 14 dní Český pohár v Plzni.

Přejít nahoru