Áďa válí za mořem

Zatím co v Čechách zavřeli ze dne na den všechny bazény a plavci se ocitli na suchu, „za velkou louží“ se pozvolna za přísných hygienických podmínek rozjíždí univerzitní soutěže. Naše jediná plavkyně – Áďa Vavřinová – studentka II. ročníku Arkansaské univerzity ve Fayettevill absolvovala v pátek první ostré závody. Zatím to byly závody v domácím bazénu a dívčí družstvo univerzity si rozdalo proti sobě – „Red vs. White“. Áďa hájila bílé barvy.
Startovala ve dvou individálních závodech a ve dvou štafetách. Poprvé se postavila na start ve štafetě 4×100 PZ a plavala delfínový úsek za 53,76 a výrazně tak pomohla „bílým“ k 11 bodům za 1. místo 🙂 Ve vítězném tažení pak pokračovala na trati 200 VZ, kde dohmátla ze všech nejrychleji v čase 1:49,84 (26,18-27,73-28,13-27,80), což by v přepočtu na metrovou vzdálenost znamenalo čas 2:01,87. Ani ve třetím startu nenašla přemožitelku a ve své polohovkové disciplíně na 400 yardů dosáhla zatím nejlepšího času, který kdy v Americe plavala 4:16,57 (4:44,06). Hned poté nastoupila do štafety na 4×50 VZ a tam tentokrát „bílé družstvo“ podlehlo „červenému“. Čas Ádi byl 23,70. Nakonec v celkovém hodnocení zvítězily červené barvy135,5 : 134,5.
První univerzitní souboj se uskuteční v sobotu 7. listopadu a plavkyně Arkansaské univerzity budou startovat proti družstvu univerzity Missouri ve městě Columbia. Hodně štěstí 🙂