Áďa startuje v Houstonu

Po úspěšném vystoupení na domácím mistrovství ČR v Plzni a krátkém odpočinku doma, odletěla Áďa Vavřinová znova za Atlantik. Na přelomu roku absolvovala spolu se svými „piráty“ soustředění na Floridě, na řadu přišly dva univerzitní závody, nejprve s plavci se South Carolina University a pak s UMBC v Baltimoru. Na řadu přišlo závěrečné vyladění před zatím největší výzvou – startem na American Athletic Conference Championships v Houstonu v Texasu (19. – 22. 2.). Tam Áďa odletěla v pondělí.
V Americe jsou plavecké univerzitní týmy rozděleny do třech divizí podle výkonnosti. Každá divize má svůj šampionát – NCAA – ten se pro 1. divizi, kam patří i „Ádina univerzita v Greenville“ uskuteční v březnu. Tam se ale musí splnit náročné limity. Každá divize se pak dělí na „konference“. AAC – American Athletic Conference je jedna z nich. Závody mezi šesti plaveckými univerzitními týmy – Houston, Cincinnati, Southern Methodist, Tulane, East Carolina a Connecticut – se bude konat od středy (19.2.) právě v Houstonu na krátkém yardovém bazénu. Z každého týmu může bodovat 16 plavců a počet startů je omezen na tři individuální (plave se na finále) a neomezeně startů ve štafetách.
Áďa má následující program – ve čtvrtek 200 PZ, v pátek 400 PZ a v sobotu 100 VZ. Pak má ještě startovat ve štafetách na 4×50, 4×100 a 4×200 VZ. Držíme palce a výsledky budou zde.

Přejít nahoru