4.kolo Českého poháru Praha 2013

Od pátku do neděle hostil podolský bazén plavce na 4. kole Českého poháru Praha 2013. Na startu se objevili závodníci z České republiky, Slovenska, juniorská reprezentace Litvy, reprezentanti Maďarska a Řecka. Poslední dvě jmenované výpravy byly ozdobou mítinku, protože v jejich řadách startovali i účastníci OH v Londýně. V posledním závodě na 800 VZ vytvořil český reprezentant Jan Micka nový český rekord na 800 VZ, když stlačil čas pod osm minut (7:59,65).

Nejlepším pardubickým plavcem byl David Jehlička, který skončil dvakrát na 2. místě na 100 a 200 m prsa. Z páteční sprintérské 50 -tky prsa postoupil do finále Martin Cöger (31,32), kde pak obsadil 6. místo. V úvodních pátečních sprinterských disciplínách si nejlepší letošní časy zaplavali Klára Svobodová (50M), Veronika Ročková (50M), Tadeáš Havránek (50M), Martin Cöger (50M a 50 VZ). Dařilo se i vytrvalcům na 1500 m, kdy si opět polepšil Daniel Čaban (18:18,43) a Jan Volár (17:51,79), který tímto časem skončil na 9. místě. Sobotní pořad začali v osobním rekordu Aneta Pučanová na 400 VZ (5:04,42) a Daniel Čaban (4:41,17). Po druhém místě Davida Jehlička na 200 P, skončil ve stejném závodě Martin Cöger šestý. Těsně uteklo umístění v první desítce Veronice Ročkové na 100 VZ, kdy si o více než půl vteřiny vylepšila čas z Pardubic na 1:03,46, vteřinu za ní pak skončila Aneta Pučanová (1:04,41). Čerstvému úspěšnému maturantovi sportovního gymnázia Václavu Wernerovi trochu chyběli v závěru ve stejné disciplíně síly, přesto zaplaval slušných 58,03. V disciplíně 400 PZ si polepšil Tadeáš Havránek (5:09,61) i Daniel Hartl (5:35,05). Poslední den skončila na desátém místě na 100 m prsa Veronika Ročková a Tadeáš Havránek na 200 PZ. V poslední disciplíně 800 m volný způsob si pak nejlepší letošní čas zaplaval Jan Volár 9:22,21.

Tím skončily pro plavce kvalifikační závody na červnové domácí šampionáty. V polovině června (14. – 16.) se v Plzni koná dorostenecké mistrovství ČR a na konci měsíce (28. – 30.) se nejlepší plavci sejdou v Pardubicích.