34. Velká cena Trutnova

V uplynulém víkendu 6. – 7. 10. 2018 jsme absolvovali tradiční „otvírák“ letošní podzimní sezóny Velkou cenu Trutnova. Na startu se představilo z červenobílého týmu SC PAP přes 30 plavců a nevedlo se jim vůbec špatně. K mání bylo mnoho vylepšených osobních rekordů, což je v úvodu sezóny vždy potěšující, a několikrát jsme pronikli dokonce i na stupně vítězů. Do nedělního finále hlavního závodu 200 metrů kraul se z perníkového týmu kvalifikovali Jan Čejka (1:55,63) a Adam Klásek (1:56,63). Naopak těsně pod čarou zůstal Jan Klásek (2:00,07), jenž obsadil v sobotních rozplavbách 9. místo. Ve finálovém napínavém souboji dohmátl Honza Čejka nakonec třetí časem 1:51,32 za polskými plavci Pawlem Wernerem (1:49,96) a Jakubem Kiszczakem (1:50,29). Adam skončil pátý časem 1:55,43, když o vteřinu před ním dohmátl Josef Moser z Komety Brno. V kategorii OPEN potom Čejky přidal ještě dvě medaile, konkrétně zlato v disciplíně 200 polohový závod (2:08,05) a stříbro na trati 100 motýlek (56,05).

V kategorii mladších dorostenců si dobře počínali především Jan Klásek a Kristýna Jiránková. Zásluhou Jendy si perníkáři na své konto připsali tři medaile a sice stříbro za 100 kraul (55,07), bronz za 100 motýlek (1:01,04) a ještě jednou bronz za disciplínu 200 polohový závod, když Honza Klásek (2:17,58) o dohmat porazil v cíli svého oddílového kolegu Honzu Teplého (2:17,71), přičemž v sázce před startem byla oholená hlava Jendy, pokud by ho Teplák porazil 🙂

Týna Jiránková si výborně počínala ve své oblíbené disciplíně 100 znak, kdy časem 1:06,75 zvítězila před brněnskou Marikou Surovou. Ke zlatu ze znakové stovky přidala ještě bronzovou medaili za 100 prsa (1:15,06). Stříbrný mezi mladšími dorostenci skončil Jan Teplý na 100 prsa, který si vytvořil vynikající osobní rekord časem 1:10,55.

Jan Teplý na vyhlášení 100 prsa mladších dorostenců.

V kategorii mladších žáků byl pilným sběratelem vzácných kovů svěřenec Lenky Zemanové Vilém Mikula, jenž svých pět startů přetavil v pět osobních rekordů a pět zlatých medailí – 50 kraul 29,48 – 50 prsa 38,30 – 50 znak 33,84 – 50 motýlek 32,98 – 100 polohový závod 1:13,97. Vilda se tak stal co do počtu zlatých medailí nejúspěšnějším plavcem celé pardubické výpravy. Jednu bronzovou medaili do naší sbírky přidala ještě v kategorii mladších žákyň Eliška Němcová v disciplíně 50 prsa, kde si vytvořila kvalitní osobní rekord s hodnotou 40,27.

Mikeš na vyhlášení 50 prsa mladších žáků.

Za zmínku stojí ještě sobotní štafety na 4×50 volný způsob. Zatímco ženy ve složení Kateřina Burianová (27,36) – Tereza Čejková (30,25) – Karolína Teplá (28,05) – Kateřina Apltauerová (29,28) výsledným časem 1:54,94 skončily bramborové, tak naši chlapci ve složení Aleš Balcar (26,49) – Jan Čejka (23,34) – Jan Klásek (25,04) – Adam Klásek (24,10) nakonec skončili časem 1:38,07 stříbrní za brněnskou Kometou (1:36,87). Bronzovou příčku potom obsadila štafeta Juvenia Wroclaw (1:39,24).

Ačkoliv na stupně vítězů se nás letos na 34. ročníku Velké ceny Trutnova více nedostalo, tak osobní rekordy si vytvářeli i další naši plavci. Vyzdvihnout si zaslouží především Karolína Teplá, Vojtěch Weintzettl, Aneta Brandýská, Veronika Helvichová, Josef Procházka, Tereza Procházková a Jana Rohlíková 🙂

V bodování soutěže družstev zůstal po dlouhých 28 letech velký putovní pohár nakonec v rukách domácí Lokomotivy Trutnov, která získala celkem 517 bodů. V posledních dvou dekádách byl putovní pohár takřka výhradně ve vlastnictví polského klubu Juvenia Wroclaw či brněnské Komety. Náš tým letos skončil v bodování družstev na výborném 3. místě se ziskem 355 bodů, když na druhé příčce se za domácími plavci usadili členové polské Wroclawi, kteří v trutnovské pětadvacítce vyplavali letos 457 bodů.

Za vytvořenou SUPEEEEEER atmosféru patří pochvala všem členům našeho týmu – plavcům, trenérům i rodičům v hledišti! Moc jsme si to všichni užili! Keep swimming 🙂