29.Mistrovství ČR v dálkovém plavání

(příspěvek zpracoval Saša Hlavsa)
V sobotu a v neděli se uskutečnilo na Lipně 29. Mezinárodní mistrovství ČR na 5 km a 20 km a zároveň další závod Českého poháru v dálkovém plavání. Za velmi příjemného počasí a teplé vody kolem 20° C pořadatelé z Bohemians Praha připravili výborně zorganizované závody a za účasti několika olympioniků měli i vysokou sportovní úroveň. V sobotu předávala medaile vítězům mistrovského závodu na 5 km legendární olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumanová.
Výsledky pardubických plavců :
Lenka Štěrbová ml. plavala pouze závod na 20 km a doplavala na 2. místě jako vicemistryně ČR pro rok 2012 v kategorii žen a zlato v kategorii starších dorostenek. Po návratu z MSJ z Kanady to nebylo ono, už jsme ji viděli zaplavat lépe, snad ji chyběly síly a trochu více bojovnosti v druhé půlce závodu.
Lenka Štěrbová st. v sobotu výborné 21. místo na 5 km a samozřejmě mistrovské vítězství v kategorii masters D, v neděli skvěle 3 km a druhé místo hned za účastnicí OH v Londýně českou reprezentantkou Simonou Baumrtovou z Chomutova a před všemi rychlými dorostenkami.
Míša Štěrbová vítězka obou závodů starších žákyň na 3 a 5 km.
Vojko Štěrba vítěz závodů mladších žáků na 1 a 3 km.
Pepa Jurica 2. místo na 3 km starších žáků a 3. místo na 5 km.
Daniel Čaban zatím z KVS Pardubice a 3. místo na 3 km starších žáků a 4. místo na 5 km.
Josef Knotek 6. místo na 1 km a 4. místo na 3 km mladších žáků.
Honza Knotek předvedl výborné výkony – v sobotu 38. místo na 5 km, v neděli skvěle desítku na 14. místě a krátce po doplavání desítky Honza ještě nastoupil i na 3 km, kde obsadil v rychlém závodě 7. místo.
Iveta Nováková doplavala na 35. místě na 5 km a na trati 3 km na 10. místě.
Renata Nováková se umístila na 26. místě v závodě na 5 km, na desítce doplavala výborně šestá v čase hluboko pod tři hodiny a je škoda, že se bála limitu a nezkusila plánovanou dvacítku, protože by limit dvě hodiny za vítězkou dvacítky Silvou Rybářovou pohodlně stihla.
Petr Matěna v sobotu na mistrovské trati 5 km doplaval 22. místě, ale s přehledem jako mistr kategorie masters F. V neděli zkusil dvacítku, ale neměl svůj den a po 14. km závod vzdal.
Aleš Rucký se soustředil na závod 20 km, ale ani on závod na 14 km ukončil, protože limit 2 hodiny za vítězem, v tomto případě závodníkem světových parametrů Rostislavem Vítkem, byl nad jeho síly.
Saša Hlavsa v závodě na 5 km byl na 46. místě, ale skončil druhý v kategorii masters „E“, v neděli na 3 km obsadil 8. místo.

Tento týden v sobotu se plave předposlední open water závod na Pastvinách. Počasí je stále slibné a Pastviny jsou blízko Pardubic a tak očekáváme zajímavý závod. V soutěži družstev držíme stále 5. místo, ale od čtvrtého nejsme daleko…