MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA ROČNÍK 2000 V PROSTĚJOVĚ

Ročník 2000 má za sebou první mistrovství republiky. Z našeho klubu se kvalifikovalo celkem 7 plavců (Balcar, Kábele, Bartoníčková, Burianová, Fousková, Štíková a Vavřinová). Absolutně nejúspěšnějším plavcem celého mistrovství se stal náš plavec Lukáš Balcar, který z šesti startů získal 5 zlatých a jednu bronzovou medaili. Bodově nejhodnotnějšívýkon předvedl Lukáš na 50m VZ – časem 0:28,19 za 419 bodů. Druhým nejúspěšnějším byl Matěj Kábele, který si odvezl 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile (100m a 200m prsa a 100m PZ). Jedinou individuální medaili si mezi děvčaty vyplavala Kateřina Burianová na 100m znak a výkonem 1:14,48 získala stříbrnou medaili. Největším smolařem mistrovství bychom mohli nazvat Adélu Vavřinovou, která ze svých šesti startů 5x obsadila 4.místo. Skvělý týmový výkon podala děvčata v obou štafetách, když ve štafetě 4x50m VZ zvítězila a v polohové štafetě jen velmi těsně prohrála s družstvem KSP Kladno a získala stříbro. Štafety startovaly ve složení Burianová, Fousková, Štíková a Vavřinová. Gratulujeme všem plavcům i trenérům, kteří se podíleli na přípravě závodníků – Zemanová L., Burian L., Kratochvíl M.