Poslední úspěchy z domácího mistrovství

Poslední den Mistrovství ČR jsme zakončili takto:
5 medailí
– zlato
+ Honza Čejka 50 m znak starší dorost
stříbro
+ Honza Čejka 50 m znak open
+ Káťa Laňková 100 m prsa open
bronz
+ Dan Gracík 50 m znak mladší dorost
+ Áďa Vavřinová 400 PZ open
a naše klasické „brambory“
+ Klára Šimánová na 50 a 200 Z open
+ Áďa Vavřinová na 100 PZ open
+ Honza Čejka na 100 PZ open

A nedělní sled událostí?
50 Z Z osmi znakařů se jich hned sedm probojovalo do semifinále – Apltauerová, Gracík, Teplá (mladší), Čejka, Jiránková (starší), Burianová, Šimánová (open), ale i Nela Bezdíčková si udělala osobák (31,65), ale ten k postupu nestačil.
400 PZ Tady se už v kategorii dorostu jelo o medaile, ale Kačka Laňková, která to měla už svůj 20 start, se s tím poprala se ctí a doplavala šestá, hned za ní v osobáku Kačka Apltauerová (5:12,34). Osobní rekordy si vylepšila i Helča Blahová (5:28,74 – 15.) i Terka Čejková (5:30,84 – 16.). S jistotou pak do finále postoupila i Áďa Vavřinová a Klára Šimánová. Mladší dorostenci se zařadili za sebou – 7. Max Havlena v osobáku 4:44,93, osmý Honza Teplý 4:48,82 a jedenáctý Jirka Chalupník s dvanáctivteřinovým osobákem 4:51,69. Matouš Rejman pak skončil v open 15. (4:32,36)
200 VZ Zastoupili nás bratři Kláskové, když Jenda v kategorii staršího dorostu doplaval těsně za osobákem 1:54,38 na 10.místě, Adam (1:56,62) byl v open 28.
Semifinále 50 Z Z kategorie open postoupila do „A“ Klára, v boji o medaile dívky neuspěly – v mladších i přes zlepšení Kačka byla pátá (30,11) a Kája osmá (30,74), ve starších Týna sedmá (30,45). Pozlatil se ovšem po šesté Honza (24,68), byť bylo finále dvakrát opakováno, Dan pak získal svoji druhou bronzovou medaili za čas 26,24.
Odpolední finálový open blok
400 PZ Druhou bronzovou si pověsila na krk Áďa, když dohmátla desetinu za osobákem za 4:47,12. Klára byla šestá za 5:01,21 ve svém osmnáctém startu…
100 P A páté stříbro pro Kačku za čas 1:10,03, na 9. místě doplavala Helča Blahová (1:14,24)
50 Z Pro změnu třetí 4. místo pro Kláru za čas 28,86, ale pro Honzu druhé stříbro za čas 24,41
100 PZ Poslední individuální závod šampionátu už nám medaili nepřinesl, protože oba naši plavci skončili (pokolikáté už) na 4. místě – Áďa (1:02,37) prohrála o 56 setin s Bárou Seemanovou a Honza za 56,09 (devět desetin za bronzem)
4×50 VZ mix Čtveřice Šimánová (26,33)-Čejka(22,72)-Vavřinová(25,60)-Rejman(23,24) dohmátla v čase 1:37,89 pátá (45 setin od bronzu).

Potrženo, sečteno:
– získali jsme celkem 27 individuálních (10 – 9 – 8) medailí a 5 štafetových (2 – 1 – 2)
– překonali tři české juniorské rekordy (2x Kačka Laňková, 1x dorostenecká štafeta 4×50 PZ mix)
– nejvíce medailí posbírala Kačka Laňková – 13 – individuální 2-5-2, štafetové 2-1-1
– nejvíce titulů Honza Čejka 6x, jeho medailový zisk 6-2-1 a 1-0-1 celkem 11 medailí
– dva tituly získala Lída Štěpánková
– štafetové tituly získali Áďa Vavřinová, Helena Blahová, Káťa Burianová, Klára Šimánová a Tomáš Kaupa
– další tři plavci získali štafetovou medaili – Káťa Apltauerová, Týna Jiránková a Jenda Klásek

BYLO TO POVEDENÉ MISTROVSTVÍ 🙂