Víkendové závody

Tradičně velmi nabité budou letos Plzeňské sprinty. Už tento pátek se uskuteční další kolo Českého poháru, kde se na startu objeví 683 plavců z 96 oddílů, kde na startu nebude chybět kompletní česká špička, kde se objeví plavci slovenské a turecké reprezentace, kde nebudou chybět plavci i z dalších evropských zemí – Rakouska, Maďarska, Německa, Francie, Polska a Litvy a konečně i plavci z českých klubů. Protože se jedná o kvalifikační závod o limity na Mistrovství Evropy, které se uskuteční v Glasgow 4. – 8. prosince, dají se očekávat velmi kvalitní výkony.
Na startu nebude chybět ani 22 našich plavců hájících červenobílé pardubické barvy. Pozornost bude hlavně upřena na Honzu Čejku, který se bude o některý z limitů na tratích 50, 100, 200 m znak a 200 m polohový závod určitě pokoušet. Nebudou chybět ani juniorští reprezentanti – Dan Gracík, Kateřina Laňková a Lída Štěpánková.
Jakýkoliv postup do odpoledních finálových závodů bude pro další naše plavce velkým úspěchem. na startu se objeví Káťa Apltauerová, Káťa Avramová, Aleš Balcar, Helena Blahová, Nela Bezdíčková, Káťa Burianová, Terka Čejková, Jiří Chalupník, Maxim Havlena, Natka Hladíková, Týna Jiránková, Kiki Jurčíková, Adam a Honza Kláskovi, Matouš Rejman, Klára Šimánová, Honza Teplý a Kája Teplá.
Dopolední pořad začíná každý den v 9.00 hod rozplavbami, kde budou nejprve odplavány čtyři nejrychlejší rozplavby od každé disciplíny a po 20 minutové přestávce ostatní rozplavby. Odpolední pořad v pátek a v sobotu začíná v 16.30 hod a v neděli v 15.30 hod.

Tréninková skupina trenérky Lenky Zemanové zase zamíří do Prostějova, kde se v sobotu koná 17. ročník tradiční Velká ceny o pohár Domovní správy. Přijato bylo 258 plavců. Z našich plavců se představí a o co nejlepší umístění budou usilovat – Jonáš Bezdíček, Anta Brandýská, Terka Čabanová, Šimon Hladík, Dominik Houf, Lucka Kuryvialová, Vilém Mikula, Honza Pecina, Štěpánka Syrovátková a Tomáš Válek.

A v sobotu se ještě představí v svém „domovském“ bazéně v Greenville v Severní Karolíně i Áďa Vavřinová. Má za sebou už velmi úspěšné starty, které se uskutečnily v rámci souboje mezi univerzitami – v Norfolku, v Cape Hill a minulý týden i v Greenville. V sobotu je tentokrát naplánováno čtyřutkání mezi domácí univerzitou a univerzitami Lenoir-Rhyne, Campbell a Catawba. Ze třech dosavadních soutěží vyšlo dívčí družstvo plavkyň a skokanek do vody 2x vítězně.