Limity v Rakousku odolaly

Lída Štěpánková a Áďa Vavřinová se zúčastnily v Rakousku tradičních mezinárodních závodů Ströck ATUS Graz Trophy, na kterém startovali plavci z České republiky, Chorvatska, Itálie, Izraele, Lichtenštějska, Lucemburska, Maďarska, Německa, Nizozemí, Rakouska, Slovenska, Slovinska a Srbska.
Vizitka našich děvčat v absolutním pořadí byla následující – obě si připsaly po jednom pátém a šestém místě. Lída ve své kategorii roč. 2001 – 2003 na 50 a 100 P skončila vždy třetí. V pátek plavala Áďa 50 Z a s časem 31,48 postoupila do „B“ finále, kde časem 31,29 obsadila celkové 14.místo. V nejrychlejší rozplavbě na 400 PZ si Áďa vytvořila osobák časem 5:00,31 a skončila celkově pátá 🙂 Lída na 100 P v rozplavbě 1:12,87, ve finále se nepatrně polepšila na 1:12,76 a skončila také pátá. V sobotu si obě „střihly“ 50 VZ – Áďa 27,13 a první nepostupové místo do „áčka“, Lídě pak doplavala v čase 28,60. V odpoledním finále pak si Áďa polepšila časem na 27,06, ale celkově skončila 13. V neděli pak Lída na 50 P dohmátla v čase 33,36 a postoupila mezi nejlepší desítku, stejný „osud“ potkal i Áďu na 200 PZ, která ve svém nejlepším letošním čase 2:21,45 postoupila dále. Lída si vyzkoušela „královskou“ stovku volným způsobem a posunula si osobák na 1:02,25. Odpoledne se Lída o dvě setinky zlepšila a bylo z toho šesté místo. Přes „kopírák“ stejné místo obsadila i Áďa, ale na sedmý start už ji chyběly v závěru sily a čas byl o čtyři desetiny horší než dopoledne.
Obě se nyní představí až na 2. kole Českého poháru na VC Pardubic 17. – 19. května 🙂