16 medailí z Ljubljany

50-ti m bazén v Ljubljani

Po dvou letech opět pardubičtí plavci spolu s plavci Lokomotivy Česká třebová společně vyrazili na závody do zahraničí. Za podpory Pardubického kraje se vydali do slovinské Ljubjany na 37. ročník mezinárodních závodů „City of Ljubjana Cup“ . Závodů se zúčastnilo 675 plavců ze 44 oddílu Česka, Chorvatska, Itálie, Maďarska, Německa, Slovenska, Srbska a do-mácího Slovinska. Na otevřeném deseti dráhovém 50-ti metrovém bazéně bojovali pardubičtí plavci nejen se konkurencí, ale i o možnost zaplavat si co nejlepší časy a kvalifikovat se na domácí letní šampionáty. Ze slovinské metropole si odvezli domů celkem 16 medailí (2 – 9 – 5). V hodnocení klubů jsme obsadili 12.místo, 14. skončili plavci PK Hradec Králové a 17. plavci z Lokomotivy Česká Třebová.
O první medailový úspěch se zasloužila Klára Svobodová v disciplíně 200 m znak, když obsadila 3.místo. Na další jsme si pak museli počkat až do závodů na 100 m prsa, kde nejprve navrátivší se David Jehlička v nejstarší kategorii vybojoval stříbro a stejný kov v ka-tegorii „B“ získal i Martin Cöger. Neúspěšně pak bojovala dvojice Adéla Vavřinová a Hana Fousková o umístění na stupních vítězů v závodě na 200 PZ, ale zbylo na ně jen 4. resp. 5.místo. V odpoledním slunečném počasí se znovu předvedli prsaři v krátkém sprintu. V ženách Veronika Ročková ještě skončila pátá, ale jak David Jehlička, tak Martin Cöger zopakovali dopolední umístění na dvojnásobné trati. O první medaili v nejmladší kategorii se zasloužila dvanáctiletá Barbora Štiková v disciplíně 400 VZ, když skončila na 2.místě. Stejné místo pak hned v následující disciplíně vybojovala na trati 100 M stejně stará Adéla Vavřino-vá. Nedělní pořad začali plavci ziskem stříbra. Zásluhu na tom Kateřina Burianová v disciplí-ně 50 m znak. Konečně se na nás usmálo i zlato – Adéla Vavřinová vyhrále svoji parádní dis-ciplínu – 100 VZ a hned třetí za ní skončila Hana Fousková, pátá Barbora Štiková a sedmá Káťa Buriánová. Těsně pod stupni skončila Veronika Ročková na 200 m prsa, ale co se nepo-vedlo ji, vydolovala opět dvojice Jehlička (2.) a Cöger (3.) na stejné trati. Pro bronz si dopla-vala Markéta Bartoníčková na 200 m motýlek. V závěrečné disciplíně, kterou byla „dlouhá“ polohovka nejprve překvapivě vyhrála Šárka Stachová, když porazila svoji kamarádku Kláru Svobodovou o šestnáct vteřin a na stejné trati vybojoval kraulař Václav Werner bronz.