Ozvěny z Grazu

807 přihlášených plavců ze 102 klubů z domácího Rakouska, dále z České republiky, Chorvatska, Indie, Itálie, Izraele, Kanady, Litvy, Lucemburska, Maďarska, Malty, Německa, Rumunska, Slovenska a Švýcarska se sjelo v Grazu na tradiční mezinárodní mítink ATUS Graz Trophy 2018. Mezi nimi nechyběli ani plavci našeho klubu. Reprezentační juniorské plavky oblékli Honza Čejka a Týna Jiránková, červenobílé barvy našeho klubu hájili Hanča Fousková, Adam a Honza Kláskovi, Maky Mísařová, Matouš Rejman, Eli Štichauerová, Dan Toman a Áďa Vavřinová.
Naši plavci se rozhodně neztratili, překonali si svá letošní maxima, postoupili nejen do finále „A“ nebo „B“, ale vybojovali i některou z medailí ve svých kategoriích. Ty se udělovaly z dopoledních rozplaveb, odpolední finále bylo už záležitostí OPEN.
Honza Čejka, hájící červenomodrobílou trikolóru juniorské reprezentace, vybojoval 3. místo na 400 VZ (4:06,61), aby v odpoledním finále zle zatápěl favoritům a dohmátl celkově čtvrtý ve skvělém čase 4:01,28! Další tři zlepšení si pak připsal na 100 VZ (53,15 – 11.), 200 VZ (1:54,70 – 8.) a 200 PZ (2:08,83 – 4.). Reprezentační start si odbyla i Týna Jiránková, která skončila nejlépe 5. na 50 Z v čase 0:31,29, aby pak v „A“ finále si čas ještě o sedm setin vylepšila, sedmá pak skončila na 100 Z časem 1:08,54 (ve finále 1:08,26). O první medaili se hned v první disciplíně postarala Áďa Vavřinová, když na 50 Z zaplavala čas 30,65 a to byl v její věkové kategorii čas nejrychlejší! Páté místo vybojovala na 100 M v „A“ finále ve výborném osobáku 1:03,64 a přestože v sobotu pak vybojovala ještě finálové starty na 50 VZ (2. v kategorii 2000-2002), v neděli na 100 VZ a 200 PZ, ve zlepšování časů se jí už tolik nevedlo… O druhé zlato se zasloužil Adam Klásek v maratonu na 1500 VZ v čase 16:57,16, když o necelou sekundu zaostal za OR. To si však vynahradil na 50 VZ (25,95), 200 VZ (1:57,78) a 800 VZ (8:51,36), kde skončil na nepopulárním „bramborovém“ místě. 6 = 5 aneb to je vizitka Jendy Kláska – šest startů a pět osobáků (100, 200 a 400 VZ, 50 a 100 M) a to mu na 50 VZ utekl o tři setiny… Nejlépe skončil 7. na 200 a 400 VZ v kategorii 2002-2003. 7 = 6 – to je zase vizitka Hanči Fouskové, která se postupně lepšila na 50, 100 a 400 VZ, 50 a 100 M a 100 Z). Škoda jen, že umístění „pokulhává“. Nejlépe 19. na 400 VZ… Výborně začala Maky Mísařová osobákem na 50 Z (32,98) a 12. místem v kategorii, ale zraněná noha ji pak „nepustila“ do dalšího zlepšování. Dvakrát se přepisovaly rekordy i u Matouše Rejmana a to na 50 VZ (25,65) a na 50 M (26,63), nejlépe skončil na 100 M na 12. místě, o jedno místo hůř pak doplaval na dvojnásobné trati. Do výčtu našich plavců ještě chybí Dan Toman a Eliška Štichauerová, kterým se zatím nepodařilo vymazal některý ze svých nejlepších časů a tak si formu schovali na někdy jindy 🙂
Příští víkend čeká naše plavci 1. kolo Českého poháru, které se koná v Ostravě. Z „rakouské“ skupiny bude chybět Áďa s Eliškou, naopak se k nám připojí sestry Navrátilovy a Eňa Štěrbová.