Sedm medailí na závěr!

Posledním dnem začal domácí šampionát disciplínou 50 M, kde do semifinále postoupila Kačka Burianová časem 29,67 z pátého místa. Dál se už nikdo nedostal –  v mladší kategorii Kačka Avramová 31,64 (16.) a Týna Jiránková 30,93 (10.), o kategorii výše Áďa Teclová lehce (měla před startem semifinále) za 30,49 (12.). Následovalo semifinále na 200 VZ, kde nejprve Áďa vybojovala bronzovou medaili za čas 2:10,08 a postoupila do „televizního“ OPEN finále a pak Honza Čejka drtivým finišem vyhrál v kategorii mladšího dorostu o 0,02 skvělým časem 1:55,89. Adam Klásek ve starší kategorii doplaval osmý v čase 2:00,56. Další medaili vybojovala Áďa Vavřinová v „dlouhé“ polohovce časem 5:08,70 a měla cenu zlata, bronz pak vybojovala Míša Štěrbová v čase 5:21,10 a páté místo získala Pavla Avramová (5:28,39). Pro páté zlato si pak v na 400 PZ doplaval znovu Honza Čejka časem 4:42,81.
       V semifinále na 50 M se zlepšila Kačka, ale protože všichni plavaly rychleji než v rozplavbě, bylo z toho potvrzené páté místo v čase 29,40. V rozplavbách na 800 VZ se časem 9:46,13 rozloučila s působením na mistrovství Pavla Avramová, ale na cestu si přibalila bronzovou medaili! Adam Klásek vyrazil na prázdniny časem 9:02,70. Ale to ještě nebylo všechno. Třešničkou na dort pak byl odpolední finálový „televizní“ blok OPEN finále. Nejprve Míša Štěrbová na 200 M skončila šestá, o jedno místo lépe doplavala Áďa Vavřinová na 400 PZ, znovu o jeden stupínek na konečné skvělé 4. místo dohmátla Áďa Teclová na 200 VZ, aby v poslední individuální disciplíně na 50 Z skvělým dohmatem „skočil“ na cílovou stěnu Honza Čejka a vybojoval „velkou“ stříbrnou medaili!
        A to byla naše tečka za úspěšným mistrovstvím. Suma sumárum: 20 medailí = 8 – 6 – 6 🙂
        Zaslouží se zmínit o tom, že pilně fotografie do našich příspěvků dodávaly sestry Avramovy a Hanča Fousková. Velký dík!