Adéla třetí na Slovensku, Honza do Řecka

Hned několik akcí absolvovali naši plavci v uplynulém týdnu. Soustředění reprezentace mladších juniorů, které proběhlo v Plzni, se zúčastnili Jan Čejka a Kristýna Jiránková. V západočeské metropoli si dali „dostaveníčko“ i plavci SCM dálkového plavání, kde kilometry před blížícím se Mistrovstvím ČR v Praze (2.dubna) polykali Petr Bareš, Dan Čaban, Pavla Avramová a Míša a Lenka Štěrbovy. V domácím bazéně se zase uskutečnilo soustředění bazénových plavců Sportovního centra mládeže I., kterého se zúčastnila nejen právoplatná členka Adéla Teclová, ale i plavkyně I. ročníku sportovního gymnázia Káťa Avramová, Káťa Burianová a Hanka Fousková. Spolu s nimi i část týdne trénovala s touto skupinou i Adéla Vavřinová, která v pátek ráno v barvách juniorské reprezentace startovala na 10. ročníku Grand Prix v Bánské Bystrici. Tam startovalo 43 klubů z Brazílie (1), Česka (9), Maďarska (10), Černé Hory (1) a Slovenska, hlavní hvězdou byly maďarské olympioničky Evelin Verrasztó (mj. 200 VZ 2:00,64) a Zsuzsanna Jakabos (mj. 400 PZ 4:40,15). V sobotu Adéla startovala na 50 m motýlek a čas 29,67 stačil na 10. místo a na 100 VZ dosáhla času 1:00,08 a byla o jednu příčku lepší. V neděli skončila třetí 🙂 na 200 PZ v čase 2:24,73 a mohla popřát pravicí právě Evelin Verrasztó, která vyhrála v čase 2:15,63. Posledním startem Adély byl 100 m motýlek a její čas 1:05,64 stačil na 5. místo. Doma se však neohřeje a rovnou ze Slovenska míří na soustředění SCM II. do Trutnova.

Výsledky BB

Nejbližší závody, které přijdou „na přetřes“ bude v sobotu 1. 4. Jarní cena Prahy a hned druhý den M-ČR v dálkovém plavání na 3 a 5 km všech věkových kategorií v Praze-Podolí. Hned příští víkend (8.-9.4.) se uskuteční v řeckých Aténách Multiutkání mladších juniorů, kam byl nominován Honza Čejka spolu s trenérem Martinem Kratochvílem. Na velikonoce pak družstvo žen zamíří do Plzně na finále M-ČR družstev. 😛