Soustředění a nejbližší program

Minulý týden absolvovali plavci sportovního gymnázia soustředění střídavě v Hradci Králové a v Chrudimi. Během osmi tréninků zvládli porci 44 kilometrů, ale nezaměřili jsme se na kvantitu, ale na kvalitu. Plavali jsme 2x 2 hodiny denně (pouze ve čtvrtek odpoledne byla místo vody suchá příprava). Výsledky testů jsou v příloze tohoto článku. Velmi dobře si vedl především Martin Cöger, ostatní střídali dobré okamžiky (těch bylo víc) s těmi slabšími (Šárka Stachová, Veronika Ročková). Bohužel se nám nevyhnuly nějaké výpadky – Vašek Werner musel odjet na vyšetření, ale tréninky alespoň doplaval doma v Poličce, soustředění se pro nemoc neúčastnil Robert Dolek a Marka Albrechta schvátila nemoc ve čtvrtek. Po delší době způsobené zdravotními problémy se rozplavávali Adam Skutil a Klára Svobodová a Tadeáš Havránek pro změnu vynechal sobotní trénink pro náhle bolesti v krku. Část soustředění s námi zvládla i Aneta Pučanová, která bude novou posilou do I.ročníku pro příští školní rok na SG.
V nejbližší době čekají plavce kvalifikační závody na 50-ti metrovém bazénu. O víkendu 27.-29.dubna odjíždí skupina – Cöger, Werner, Ročková, Stachová, sestry Štěrbovy a Pučanová – na 2.kolo Českého poháru do Ostravy. Týden na to druhá skupina – Havránek, Skutil, Svobodová, Dolek, Albrecht – startuje na mezinárodních závodech v Ústí nad Labem. V polovině května pak odjedou pardubičtí plavci spolu s plavci PK Hradec Králové a Lokomotivy Česká Třebová do slovinské Ljubljany na mezinárodní mítink.
Ale to už se plavci konečně dostanou do pardubického 50-ti metrového bazénu, kde 9.května začne zkušební provoz. Cestovaní do Chrudimi a do Hradce Králové konečně skončí po dlouhých 20 měsících.

VT duben