Oblastní přebory ve znamení oddílových rekordů

Víkend 12. a 13. listopadu 2016 patřil východočeským žákům a dorostencům, kteří se sjeli poměřit své síly na Oblastní přebory do České Třebové. Z pardubických dorostenců se nejvíce dařilo Michaele Štěrbové (1999) a Janu Čejkovi (2001), který z místní pětadvacítky přivezl domů hned dva oddílové rekordy (200 znak a 1500 volný způsob). V kategorii žáků byli z našeho týmu nejúspěšnější Kristýna Jiránková (2002) a Aleš Balcar (2003), jenž všechny své starty proměnil v kvalitní osobní rekordy.

V sobotu dopoledne se již tradičně začínalo 200 volným způsobem. V kategorii 13 letých žáků si první místo zajistil Aleš Balcar, který dohmátl v osobním rekordu 2:10,40. Na čtvrtém místě v téže kategorii skončil Jan Teplý časem 2:14,80, v kategorii 14 letých se umístil Petr Bareš časem 2:19,60 na páté pozici.Mezi mladšími dorostenci skončil na stříbrné příčce Lukáš Balcar (2000) časem 2:02,20, mezi staršími zvítězil Josef Jurica (1998) časem 2:06,40. V ženském podání na 200 volný způsob skončila v kategorii 12 letých žaček Karolína Teplá (2004) časem 2:22,40 čtvrtá a ve starších dorostenkách zvítězila Michaela Štěrbová v čase 2:10,80.

V disciplíně 100 prsa dohmátl Filip Patlevič (2004) časem 1:31,00 na osmém místě v kategorii 12 letých žáků, mezi 13 letými žáky skončil Pavel Osinin (2003) časem 1:21,30 stříbrný a za ním v závěsu na bronzové příčce doplaval jeho oddílový kolega Jakub Jedlička (2003) časem 1:24,40. Mezi mladšími dorostenci zvítězil Štěpán Felgr (2000) časem 1:13,20 a na druhém místě dohmátl Jan Čejka časem 1:13,80. V ženském podání na 100 prsa skončila Tereza Čejková (2004) druhá časem 1:23,80 za trutnovskou Helenou Blahovou, která časem 1:17,70 přepsala tabulku s východočeskými rekordy 12 letého žactva. Pro šesté místo si doplavala Natálie Hladiková (2004) časem 1:31,10. Mezi 14 letými žačkami si časem 1:15,70 zajistila prvenství juniorská reprezentantka Kristýna Jiránková. V mladších dorostenkách zvítězila Adéla Vavřinová (2000) časem 1:15,20 a mezi staršími dorostenkami dohmátla časem 1:17,00 na prvním místě opět Míša Štěrbová.

V disciplíně 200 motýlek skončil mezi 13 letými žáky Aleš Balcar druhý (2:35,40) a Pavel Osinin čtvrtý (3:01,50), podobně dopadl Petr Bareš (2:53,10) v kategorii o rok starších žáků. Štěpán Felgr mezi mladšími dorostenci skončil druhý (2:21,40), Míša Štěrbová mezi staršími dorostenkami dohmátla první (2:24,10) a Pavla Avramová (1999) časem 2:39,8 druhá.

V nejkratším polohovém závodě na 100 metrů zvítězili Jan Teplý v kategorii 13 letých žáků (1:11,40) a Jan Čejka v kategorii mladších dorostenců (1:01,80). Mezi dívkami zvítězily Kristýna Jiránková (1:07,80) v kategorii 14 letých žaček, Adéla Vavřinová (1:06,60) v kategorii mladších dorostenek a Michaela Štěrbová (1:07,90) v kategorii starších dorostenek.

V disciplíně 400 volný způsob se dařilo opět Janu Teplému, který časem 4:46,30 vyhrál závod 13 letých žáků, osobní rekord si vylepšil Lukáš Balcar (4:21,50), který skončil mezi mladšími dorostenci druhý. V disciplíně 800 volný způsob si svá osobní maxima vylepšily Karolína Teplá (10:24,10) a Adéla Vavřinová (9:22,70).

Nedělní odpoledne započalo kraulovým sprintem na 50 metrů, v němž si osobní rekordy vyplavali naši žáci Aleš Balcar (27,80), Jan Teplý (28,20), Pavel Osinin (28,70), Petr Bareš (29,60), Jakub Jedlička (30,40) a Filip Patlevič (34,00). Podobně se dařilo v kraulovém sprintu i našim žačkám, konkrétně Karolíně Teplé (29,50) a Terezce Čejkové (31,90), naopak se příliš nezadařilo Natálii Hladikové (36,70). V kategorii starších dorostenek dohmátla opět první Míša Štěrbová (28,40), mezi dorostenci nás zastupoval na této disciplíně Lukáš Balcar (25,50), Štěpán Felgr (26,90), Josef Jurica (27,10) a netradičně si sprint vyzkoušel i Daniel Čaban (27,40).

V disciplíně 200 polohový závod stojí za zmínku čas Terezky Čejkové 2:43,20, kterým se umístila na 4. místě v kategorii 12 letých žaček. V kategorii 14 letých žaček potom zvítězila na stejné trati Kristýna Jiránková časem 2:28,00. V kategorii starších dorostenek dohmátla první Míša Štěrbová (2:23,90) před druhou Pavlou Avramovou (2:35,20). V mužském podání na této trati dominoval Aleš Balcar, který si časem 2:29,30 zajistil titul přeborníka kraje v kategorii 13 letých žáků. Honza Čejka potom 2 sekundy za svým osobním rekordem dohmátl mezi krajskými mladšími dorostenci na prvním místě časem 2:14,70.

Ve své hlavní disciplíně 100 znak zvítězila mezi 12 letými žačkami jak Karolína Teplá (1:14,10), tak mezi 14 letými žákyněmi Kristýna Jiránková (1:06,20). Na stejné trati si také pro další krajský titul doplavala Míša Štěrbová mezi staršími dorostenkami (1:07,70).

V podvečer přišla na řadu disciplína 400 volný způsob v dívčím podání, kde Karolína Teplá zajistila pro červenobílé barvy třetí místo mezi 12 letými žačkami časem 4:55,60 a Michaela Štěrbová první místo mezi staršími dorostenkami časem 4:35,00, což byl pro Míšu již devátý krajský titul! 🙂

Při štafetě 4×50 polohově si na krk pověsily zlatou medaili děvčata za čas 2:09,00 ve složení Karolína Teplá (znak), Kristýna Jiránková (prsa), Michaela Štěrbová (motýlek) a Pavla Avramová (kraul). Na závěr sobotního dne přišel nejdelší závod krajských přeborů 1500 volný způsob mužů, kde jsme získali nepřeberné množství osobních rekordů plus jeden rekord oddílový!

Aleš Balcar dohmátl v cíli časem 18:17,50 na první pozici mezi 13 letými žáky, pro druhé místo si v téže kategorii doplaval Jan Teplý časem 19:03,00 a bylo patrné, že mezi třináctiletými chlapci náš oddíl vévodí na vytrvalostních disciplínách. Mezi 14 letými skončil Petr Bareš časem 20:15,90 jako třetí. Nabitá byla také poslední večerní rozplavba, kde se utkali mezi mladšími dorostenci o první až třetí místo Honzík Čejka (16:37,30), hradecký Adam Klásek (16:46,00) a Lukáš Balcar (17:15,40). Honzík svým časem pokořil oddílový rekord, který do sobotního večera byl v držení Vojislava Štěrby (16:55,16).

Mezi staršími dorostenci nás zastupoval Daniel Čaban, kterého chyba rozhodčích stála 2 sekundy a na výsledkové listině se v neděli ráno dočetl čas 17:24,20 (ve skutečnosti plaval 17:22,50). Doufejme, že se mu tato chyba sudích nestane osudnou při nominacích na ZMČR v Plzni.

Neděle ráno byla tradičně ve znamení 200 znak, kde Kristýna Jiránková doplavala do cíle ve své katgorii jako první v osobním rekordu 2:25,40. Druhá skončila Karolína Teplá v kategorii 12 letých žaček časem 2:37,70. Mezi mladšími dorostenci zvítězil s velkým náskokem juniorský reprezentant Honzík Čejka v suprovém osobním rekordu 2:05,90, který byl zároveň i rekordem oddílovým! Do neděle jsme čekali na překonání klubového rekordu na 200 znak dlouhých 25 let (v držení ho měl Daniel Pelikán)!! 🙂

V disciplíně 100 motýlek skončili ve svých kategoriích Pavla Avramová (1:11,40) první, Terezka Čejková (1:20,50) čtvrtá, Aleš Balcar (1:09,40) třetí, Pavel Osinin (1:15,80) čtvrtý, Petr Bareš (1:15,80) sedmý, Štěpán Felgr (1:02,40) druhý a Lukáš Balcar (1:04,90) pátý.

Na 200 prsa dohmátli ve svých kategoriích Terezka Čejková (3:04,30) třetí, Natálie Hladiková (3:15,20) šestá, Kristýna Jiránková (2:46,10) první, Filip Patlevič (3:15,30) šestý, Pavel Osinin (2:57,80) první, Jakub Jedlička (3:02,40) třetí a Jan Čejka (2:41,40) první.

Karolína Teplá zvítězila s přehledem na 100 volný způsob v kategorii 12 letých žaček časem 1:04,30, zatímco čas Natálie Hladíkové 1:23,60 stačil „pouze“ na devatenácté místo. Mezi staršími dorostenkami zvítězila Pavla Avramová (1:04,20), které českotřebovská voda během celého víkendu vůbec neseděla. Mezi 13 letými žáky zvítězil v královské disciplíně Aleš Balcar (59,30), třetí doplaval Honzík Teplý (1:02,70), šestý Pavel Osinin (1:04,30) a jedenáctý Jakub Jedlička (1:07,10). Mezi mladšími dorostenci stačil čas Lukáše Balcara 55,50 pouze na třetí místo. Za zmínku ještě stojí mírné zlepšení Dana Čabana, který časem 59,40 zvítězil mezi staršími dorostenci.

Posledním závodem byla 400 polohovka, kde Terezka Čejková časem 5:50,60 skončila ve své kategorii pátá, Aleš Balcar časem 5:13,60 doplaval první, Honza Teplý časem 5:26,00 skončil čtvrtý, Jan Čejka časem 4:39,00 první a Štěpán Felgr, který měl v neděli již značné zdravotní problémy, doplaval časem 5:15,40 až pátý.

Nominace na žákovské republiky se červenobílým žákům povedla na výbornou! Proto jim popřejme hodně zdraví a síly v následujícím závěru přípravy, aby to na MČR v našem klubu co nejvíce cinkalo 🙂 Dorostenci mají ještě tento víkend možnost kvalifikace při Grand Prix v Brně, respektive příští víkend při Vánoční ceně Zlína.